Пења: Хабиб ми го скрши срцето

Шампионка во петел категорија Хулијана Пења е меѓу најголемите фанови на Хабиб Нурмагомедов. Неодамна „Орелот“ зборуваше за победата што ја забележа Пења над Аманда...

Димитров по изборот во Топ 5 тренерите во светот: Ова се огромни успеси за...

Денес објавивме дека нашиот истакнат борец и тренер во ММА, БЏЏ и џудо, Ристо Димитров, кој работи во Оман, е избран во најдобрите пет...

Ристо Димитров – Чурино во Топ 5 здравствени тренери во светот

Нашиот истакнат борец и тренер во ММА, БЏЏ и џудо, Ристо Димитров, кој работи во Оман, е избран во најдобрите пет здравствени тренери во...

Ристо Димитров по две години се враќа во октагонот – ќе ги одмери силите...

Ристо Димитров – Чурино по две години повторно ќе влезе во кафезот и тоа во Прага, Чешка, на 25 септември против Тихота за една...

Иван Вичиќ славеше со нокаут во првата рунда против Петровиќ (ВИДЕО)

Иван Вичиќ, борачот на Балканец, поранешен член и на Спартак, синоќа си го честита роденденот со победа на хуманитарниот ММА турнир „Младеновац за Ивона“...

Додевски славеше против Стоиљковиќ на ГФЦ 7 во Врање

Игор Додевски од Нинџицу клубот Битола вчера славеше против српскиот борец Милан Стоиљковиќ на Гладијаторс фајт чемпионшип 7 (ГФЦ) во Врање, Србија. „Очекувавме дека ќе...

Френсис Нгану: Оваа титула е симбол на надежта и посветеноста

Френсис Нгану ја освои титулата во тешка категорија на УФЦ минатиот викенд на УФЦ 260, што за него значи многу повеќе од шампионскиот појас...

Федор Емилијаненко: Насекаде во САД мириса на дрога

Легендарниот Федор Емелијаненко не е задоволен од она што го виде при последната посета на САД. 44-годишниот Русин изјави дека Американците не се навредуваат...

Пресметката меѓу Фергусон и Оливеира ја засени главната борба на УФЦ 256

Во главната борба на вечерта на УФЦ 256, што ќе се одржи викендов во Лас Вегас, бразилскиот ММА-борец Девисон Фигуеиредо против Мексиканецот Брендон Морено...

Мартин Србиновски максимално е ангажиран да ја сплоти и да и помогне на македонската...

Тешки времиња за сите, и за оние што работат и за оние што се занимаваат со спорт, без разлика дали сте во Македонија или...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Лук Рокхолд: УФЦ е мафија која сака да те згази

Овој викенд Лук Рокхолд се враќа во октагонот по тригодишна пауза, ќе соочи со Пауло Коста. Тие ќе се сретнат на главниот настан на...

Ентони Џошуа: Нема да се пезионирам ако повторно загубам од Усик

Поранешниот шампион на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија Ентони Џошуа (26-2) е уверен дека и да загуби од Александар Усик (19-0), нема...

Хамзат Чимаев: Камару Усман се плаши од мене

Непоразениот УФЦ борец во полусредна категорија Хамзат Чимаев (11-0) верува дека актуелниот шампион во полусредна категорија Камару Усман (20-1) се плаши од него. Викендов...

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...