9 C
Skopje
05/03/2021 | 12:05

Не е вистина: Пак го фатија Џон Џонс дека е допингуван!

Најголемиот допинг рецедив во УФЦ, Џон Џонс, повторно има позитивен тест. Веста беше објавена неколку дена пред долгоочекуваното враќање на поранешниот шампион во тешка...

Александар Волкановски покажа зачудувачка фотографија од неговата трансформација

Шампионот во перо категорија на УФЦ, Александар Волкановски, покажа инспиративна фотографија од неговата трансформација. Волкановски сега има 65 кг, но пред околу 10 години беше...

Едсон Барбоза – Пол Фелдер 2 на УФЦ 242

УФЦ подготвува нова голема борба за настанот во Абу Даби на 7 септември. Ќе видиме меч во...

Дош Сантос: Можам да ги нокаутирам сите

Поранешниот шампион на УФЦ во тешка категорија Жуниор дош Сантос изјави дека може да ги нокаутира сите. Тој имаше впечатлив меч со Дерик Луис...

Валдимир Путин лично ќе му честита на Хабиб за одбраната на титулата

Хабиб Нурмагомедов доби покана од Владимир Путин за втора нивна средба по повод големиот успех на дагестанскиот борец во УФЦ. Веста е објавена на официјалниот...

Тренерот на Хабиб истакна од што стравува во мечот со Конор

Пред првата одбрана на титулата од страна на Хабиб Нурмагомедов, неговиот тренер Хавиер Мендез истакна за што се грижи за мечот со Конор Мек...

УФЦ во последното десетлетие (ВИДЕО)

Погледнете што се случуваше во УФЦ во последните 10 години. Периодот помеѓу 2010 и 2019...

Стипе Миочиќ во брутален меч со одлука ја одбрани титулата против Кормиер

Едно од најголемите пресметки на сите времиња се одржа во Лас Вегас. По 25 минути одлична борба, бодовните судии  два пати пресудија 49-46 и еднаш...

Аријана Селеста во ново провокативно издание (ФОТО/ВИДЕО)

Аријана Селеста повторно се огласи со провокативно видео. Најпопуларната ММА девојка е омилена кај повеќе од 90 отсто од борците, а на Инстаграм има повеќе...

УФЦ ги одбра петте најдобри мечеви од сопствената колекција!

Најдобрата ММА организација во светот, Ultimate Ffightinf Championship (УФЦ), ги избра петте најдобри борби во својата историја. ММА приврзаниците постојано дебатираат за тоа кој е...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Коди Гарбрант исфрлен од авион заради маска (ВИДЕО)

Поранешниот шампион во петел категорија на УФЦ, Коди Гарбрант, е исфрлен од авион на „Саутвест ерлајнс“. 29-годишниот Американец се пожалил дека бил симнат од...

Ентони Смит: Чимаев се чувтсвува лошо, затоа што беше убиец

Поранешниот предизвикувач за титулата во тешка категорија на УФЦ, Ентони Смит, се произнесе во врса со случувањата околу Хамзат Чимаев. Пред неколку дена, непоразениот...

Андерсон: Аманда Нунеш е добар чекан, но не е добар клин (ВИДЕО)

Меган Андерсон едвај чека да влезе во кафезот со Аманда Нунеш. Тие ќе се борат викендов во подглавната борба на УФЦ 259, што ќе...

Се соочија борците за УФЦ 259 (ВИДЕО)

Ѕвездите на УФЦ, кои ќе се борат викендов во Лас Вегас, застанаа лице в лице. Ова се случи на прес-конференцијата пред неколку часа. Викендов...

Хабиб тврди дека има покани од Милан и Ал Васал

Непоразениот шампион во лесна категорија УФЦ, Хабиб Нурмагомедов доби понуди од најголемите фудбалски тимови. „Орелот“ покажа видео во кое легендата на фудбалот Златан Ибрахимовиќ...

Кипар ќе биде домаќин на Европското првенство во самбо

Годинашново Европско првенство во машка и женска конкуренција во самбо ќе се одржи од 12 до 17 мај во Лимасол, Кипар. Извршниот комитет на Европската...

Шекил О’Нил леташе, но овој пат од рингот и кршеше столици (ВИДЕО)

Шекил О’Нил некогаш беше незапирлива сила под обрачите на НБА со своите 216 см висина и околу 145 кг. Вчера тој и покажа на публиката...