1 C
Skopje
26/02/2021 | 05:21

На српски ММА борец одморот на Младивите му се пртевори во кошмар

Душко Тодоровиќ, српски ММА борец и член на УФЦ, бил минатата недела на Малдивите. Кога тој и неговата девојка се подготвувале да се вратат...

Мбапе му го подари дресот од мечот со Барселона на Хабиб (ФОТО)

Хабиб Нурмагомедов се пофали со вреден подарок од Килијан Мбапе, кој одигра одлично и постигна три гола против Барселона. Во вторникот, Барса се соочи...

Хабиб покажа како изгледал со заушки (ФОТО)

Хабиб Нурмагомедов конечно официјално призна дека имал заушки за време на неговиот камп за мечот против Џастин Гејџи. Подготовките на „Орелот“ за мечот, кои барем...

Александар Емилијаненко не е добар со здравјето

Михаил Кокaлјаев откри дека Александар Емилијаненко не е во многу добра физичка состојба. Поранешниот кревач на тегови пред медиумите изјави дека не сака да зборува...

Александар Волкановски: На пат сум да станам најголем во ММА

Александар Волкановски верува дека наскоро ќе стане најголем во историјата на перолесна категорија. 32-годишниот шампион има учинок 22-1 во ММА и во последните 2...

Хабиб: Роналдо да беше роден во Дагестан ќе беше шампион во УФЦ

Голем број видеа со ѕвездата на мешани боречки вештини се појавија на социјалните мрежи. Хабиб се сретне со херојот на мечот Килијан Мбапе, кој постигна...

Луис го шокира Блједс! Декер го нокаутира фаворитот со ѕверски аперкат (ВИДЕО)

Дерек Луис ја фрли бомбата на Фајт најт 185 во Лас Вегас. Црниот ѕвер го победи Картис Блејдс, тежок фаворит во главниот меч. Луис контрираше...

Дарко Стошиќ и официјално стана борец на КСВ

Поранешниот УФЦ-борец Дарко Стошиќ официјално стана нов член на КСВ. Најсилната европска ММА организација го претстави српскиот борец како еден од најдобрите што ќе...

Стипе Миочиќ: Совладајте ги движењата што најмногу ги мразите

Шампионот во тешка категорија на УФЦ, Стипе Миочиќ, напорно се подготвува за големата борба со Фрeнсис Нгану. Тие ќе се соочат по втор пат...

Сент Пјер оди на часови по глума

Неподготвеноста на легендата на ММА, Жорж Сент Пјер, да се врати во кафезот за последна борба, се покажа како диктирана од неговата желба за...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Верховен се потсмеваше со Бадр Хари на ТВ-екраните

Рико Верховен ја искористи можноста да му се потсмева на Бадр Хари за можниот трет меч меѓу нив. Шампионот на Глори во тешка категорија гостуваше...

Фјури кажа зошто ја лижел крвта на Вајлдер

Неверојатен е Тајсон Фјури, светскиот боксерски првак во тешка категорија во ВБЦ верзијата. Точно на 22 февруари минатата година, во Лас Вегас „Кралот на...

Фјури до Џошуа: Ќе те победам два пати за една недела

Смислата за хумор и способноста на Тајсон Фјури да прави шоу понекогаш ги засенува неговите боксерски способности. Овој пат „Циганскиот крал“ го пушти да ломоти...

Рој Џонс ќе ги учи бокс децата во Русија

Легендата Рој Џонс Јуниор ќе биде партнер со Руската боксерска федерација за започнување на нова програма за развој на млади таленти. Американецот има руски пасош...

Хабиб доби дрес и од ѕвезда на Борусија Дортмунд (ФОТО)

Хабиб Нурмагомедов додаде уште еден дрес со автограм на познат фудбалер во неговата колекција. Пред една недела, непоразениот шампион во лесна категорија на УФЦ...

Дарко Стошиќ дебитира против Михал Волдарек на КСВ 59

Поранешниот УФЦ борец Дарко Стошиќ ќе дебитира за полската ММА организација КСВ. Тој ќе се бори во тешка категорија против Михал Влодарек на КСВ...

Славеше победа, а тоа беше крај за рунда, на крајот загуби (ВИДЕО)

Бразилскиот борец Зулузињо, познат по тоа што има 160 килограми, иако е ветеран со 42 години, на борбата со Русинот Јусуп Шуаев на АМЦ...