Хабиб Нурмагомедов: Сè оди според планот

Хабиб Нурмагомедов вели дека сè оди според планот во подготовките за неговиот следен меч. „Орелот“ ќе слета во октагонот на УФЦ 254 во меч за обединување на титулите со Џастин Гејџи во главната борба на вечерта. Хабиб не се борел...

Во Русија ќе прават галавечер во чест на Абдулманап (ВИДЕО)

Непоразениот шампион во лесна категорија во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов ќе биде гостин на ММА галавечерта во Русија во спомен на неговиот татко. На почетокот на минатиот месец легендарниот Абдулманап Нурмагомедов почина по долгата битка со многу здравствени проблеми и коронавирусот....

Салата на Кро Кап пак е во погон, се собра страшна екипа на чело...

Салата на Кро Кап повторно е во функција, а Александар Ракиќ не ја пропушти можноста да тренира со легендата. Александар Ракиќ ги премести своите подготовки за борбата против Ентони Смит во Загреб. И додека поголемиот дел од времето го поминува...

Ја нокаутира противничката, изгра секси танц, доби критики! (ВИДЕО)

Популарната ММА-натпреварувачка, Валери Луреда стана хит на социјалните мрежи со победата против Тара Граф по техничкиот нокаут на Белатор 243 во петокот. Валери се погрижи сите да зборуваат со неа, така што ги почести гледачите на борбата со „жежок“ танц. Луреда...

Нгану: На следната средба ќе ја освојам титулата

Френсис Нгану верува дека ќе ја освои титулата во тешка категорија на неговиот следен меч. За една недела „Предаторот“ ќе го дознае името на ривалот. Шампионот во тешка категорија Стипе Миочиќ ќе ја брани титулата против поранешниот шампион Даниел Кормиер....

Кормиер: Го победувам Миочиќ и станувам најголем во историјата (ВИДЕО)

Даниел Кормиер верува дека ќе стане најголемиот борец во историјата на тешка категорија на УФЦ, доколку го победи Стипе Миочиќ. Тие ќе се борат за една недела во Вегас во главната борба на УФЦ 252. Борбата ќе биде последна во...

Конор Мек Грегор ќе се жени со Ди Девлин

Големата ѕвезда на боречките вештини Конор Мек Грегор ќе се жени со неговата долгогодишна девојка Ди Девлин. Пред неколку часа, Мек Грегор рече дека тој и предложил на мајката на негвоите деца и двајцата конечно ќе стапат во брак. „Озлогласениот“ е...

Дерик Луис го нокаутира Олејник и влезе во историјата (ВИДЕО)

Поранешниот предизвикувач за титулата во тешка категорија Дерик Луис го нокаутира Алексеј Олејник во главната борба на УФЦ на Вегас 6, што заврши во раните утрински чаосви во Лас Вегас. Нивниот меч заврши 21 секунда по почетокот на втората рунда....

Крис Вајдман го совлада Омари Ахмедов со одлука на судиите

Поранешниот шампион во средна категорија, Крис Вајдман, со едногласна одлука на судиите (29-27, 29-27, 29-28) го победи  Омари Ахмедов на УФЦ Фајт најт 174 во Лас Вегас. Во првата рунда Крис успеа да ја наметне својата тактика со скратување на...

Објавен е плакатот за Тајсон – Џонс

Мајк Тајсон го објави официјалниот полакат за егзибицискиот меч со Рој Џонс следниот месец. Двете легенди ќе се соочат во осум рунди, при што Мајк ќе ги донира сите приноси во добротворни цели. Веќе знаеме дека нема да има судии,...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Карате удар – Усман Нурмагомедов ММА и Абдурахим Идризи карате (ВИДЕО)

ММА зема се поголем замав во боречките спортови, при што добрата комбинација од повеќе спортови дава успешни резултати. Неодамна братучедот на Хабиб Нурмагомедов, Усман...

Шабан Трстена: На 10 август го остварив мојот најголем сон – освоив златен олимписки...

На овој ден македонската и југословенската јавност се израдува на златниот медал на Шабан Трстена на Олимписките игри во Лос Анџелес 1984 година. Ова...

Хабиб Нурмагомедов: Сè оди според планот

Хабиб Нурмагомедов вели дека сè оди според планот во подготовките за неговиот следен меч. „Орелот“ ќе слета во октагонот на УФЦ 254 во меч за...

Мечот меѓу Тајсон и Џонсон е преместен за ноември

Егзибицискиот меч меѓу легендите Мајк Тајсон и Рој Џонс е преместен за 28 ноември. Не е јасна причината за оваа одлука. Тие требаше да...

Во Русија ќе прават галавечер во чест на Абдулманап (ВИДЕО)

Непоразениот шампион во лесна категорија во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов ќе биде гостин на ММА галавечерта во Русија во спомен на неговиот татко. На почетокот на...