Чувствителен потег на Гејџи неколку момнети откако се разбуди

Фантастичниот американски борец Џастин Гејџи не можеше ништо против Хабиб Нурмагомедов и загуби во втората рунда од одличниот противник, кој потоа низ солзи рече дека ја завршува кариерата. Гејџи го тешеше на партерот, а откри и што му кажал на...

Мек Грегор до Хабиб: Почит и сочувство

Поранешниот двоен шампион на УФЦ, Конор Мек Грегор му честиташе на непријателот Хабиб Нурмагомедов. Пред малку „Орелот“ успеа да го задуши Џастин Гејџи и веднаш потоа објави дека се повлекува од ММА со скор 29-0. Ова беше трета последователна...

Хабиб имал скршеница на ногата три недели пред борбата со Гејџи (ВИДЕО)

Претседателот на УФЦ Дана Вајт откри дека Хабиб Нурмагомедов имал скршеница на ногата три недели пред УФЦ 254. „Орелот“ успеа да го задуши Џастин Гејџи во втората рунда од нивната борба во Абу Даби и остана непоразен во ММА. Тој...

Хабиб го заслужи бонусот од 50.000 долари

Хабиб Нурмагомедов заработи 50.000 долари бонус за изведба на вечерта по победата над Џастин Гејџи. „Орелот“ го победи Гејџи во втората рунда и ја зголеми својата серија на 29 последователни победи. По борбата, Хабиб објави дека се повлекува од ММА...

Хабиб е несовладлив! Гејџи издржа до втората рунда (ВИДЕО)

 Хабиб Нурмагомеодв е несовладлив! Го задуши Гејџи со триаголник во втората рунда на УФЦ 254 во Абу Даби и ја одбрани титулата во лесна категорија. Хабиб сега е со скор 29-0 и прашање е кој е следниот противник. 2 Рунда Гејџи има...

Хабиб изјави дека се пензионира (ВИДЕО)

Во изјавата по големата победа над Џастин Гејџи и одбраната на титулата во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов кажа дека се пензионира. „Кога ме контактираше УФЦ за борбата со Гејџи, мајка ми не сакаше да се борам без мојот татко покрај...

Фил Хоус дебитира во УФЦ со нокаут за 18 секунди (ВИДЕО)

Фил Хоус дебитираше во УФЦ како од сништата. 31-годишниот борец го совлада Џејкоб Малкун со нокаут за 18 секунди на УФЦ 254 во Абу Даби. Борбата беше во средна категорија. Од почетокот Хоус успеа да го здрма Малкун со...

Витакер победи во војната со Канониер

Победа за Роберт Витакер со едногласна одлука (29-28 х3) против Џаред Канониер на УФЦ 254 во Абу Даби. Третата рунда го остави без здив секој љубител на ММА! Двајцата конечно влегоа во луди размени, какои што се очекуваше. Еден од...

Волков го нокаутира Харис

Александар Волков ја оправда улогата на фаворит и со технички нокаут го запре Волт Харис во втората рунда. Веќе по првите пет минути се виде дека овој меч полека оди се повеќе во предност на рускиот ветеран. Американецот веќе...

Анкалаев го нокаутира Кутлеба во првата рунда

Пред малку Магомед Анкалаев стави крај на сагата со Јон Кутлеба со нокаут на на УФЦ 254 во Абу Даби. Тие сретнаа по втор пат оваа година. На почетокот на 2020 година, ја видовме нивната прва борба, која судијата ја...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Чувствителен потег на Гејџи неколку момнети откако се разбуди

Фантастичниот американски борец Џастин Гејџи не можеше ништо против Хабиб Нурмагомедов и загуби во втората рунда од одличниот противник, кој потоа низ солзи рече...

Мек Грегор до Хабиб: Почит и сочувство

Поранешниот двоен шампион на УФЦ, Конор Мек Грегор му честиташе на непријателот Хабиб Нурмагомедов. Пред малку „Орелот“ успеа да го задуши Џастин Гејџи и...

Хабиб имал скршеница на ногата три недели пред борбата со Гејџи (ВИДЕО)

Претседателот на УФЦ Дана Вајт откри дека Хабиб Нурмагомедов имал скршеница на ногата три недели пред УФЦ 254. „Орелот“ успеа да го задуши Џастин...

Хабиб ја заврши кариерата со една молба: Ова беше сон на татко ми! Против...

Хабиб Нурмагомедов со одличен учинок го победи Џастин Гејџи и ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ. Дагестанецот во втората рунда од грб со...

Хабиб го заслужи бонусот од 50.000 долари

Хабиб Нурмагомедов заработи 50.000 долари бонус за изведба на вечерта по победата над Џастин Гејџи. „Орелот“ го победи Гејџи во втората рунда и ја...