Златен и сребрен медал за Будо од Квадарци на ВАКО Гранд при во Цетиње

Будо од Квадарци се закити со златен и сребнрен медал на Меѓународниот кик бокс турнир ВАКО Гранд при во Цетиње, Црна Гора. Златен медал освои...

Гладијатор фајт освои пет медали на ВАКО Гранд при во Цетиње

Штипските од Гладијатор фајт се враќаат со 5 одличја од ВАКО Гранд при во Цетиње, Црна Гора, од кои 1 е златен, 1 сребрен...

Четири медали за Максам тим на ВАКО Гранд при во Цетиње – Мартин Димески...

Максам тим освои четири медали – по еден златен и сребрен и два бронзени на ВАКО Гранд при во Цетиње, Црна Гора, а Мартин...

Четири бронзи за Македонија на силниот кик бокс турнир „Унгарија кик бокс Светски куп“

Македонија освои четири бронзи на силниот кик бокс турнир „Унгарија кик бокс Светски куп“ во Будимпешта, Унгарија, од кои три се во сениорска конкуренција. Бронзените...

Македонија засега со три бронзи на „Унгарија кик бокс Светски куп“

Според додега достапните резултати на силниот кик бокс турнир „Унгарија кик бокс Светски куп“ во Будимпешта имаат освоено три борнзи, со тоа што Роберт...

Македонските кикбоксери освоија 29 медали на „Трофеј на Источно Сараево“

На Меѓународниот кик бокс турнир „Трофеј на Источно Сараево“ во Сараево, Босна и Херцеговина, македонски кикбоксери освоија 29 медали – 7 златни, 11 сребрени...

Шампион најуспешен клуб на „Трофеј Белград“

Кик бокс клубот Шампион од Скопје е прогласен за најуспешен клуб на Меѓународниот куп „Трофеј Белград“, освојувајќи 12 медали – 7 злата, 2 сребра,...

Дејан Митровски: Презадоволен сум од успехот на сите наши клубови и тренери

Претседателот на Македонската кик бокс маи таи федерација Дејан Митровски - Урко доби плакета за посебен придонес и промоција во кик боксот на Меѓународниот...

68 медали за македонските кик бокс клубови на „Трофеј Белград“, Шампион најуспешен клуб, Варадинова...

Македонските клубови се враќаат со 68 медали од Интернационалниот куп „Трофеј Белград“, а за најуспешен клуб е прогласен Шампион од Скопје, за што освои...

Марко Тодоров и Силвио Мировски славеа на „Будва Сплендит Гранд при Арена фајт најт...

Марко Тодоров и Силвио Мировски вечерва славеа на профи кик бокс турнирот „Будва Сплендит Гранд при Арена фајт најт 4“. Марко Тодоров со прекин во...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Хајдари и Алили чекаат шанса за репасаж на ЕП

Реџеп Хајдари славеше против Полјакот Кацпeр Слеџ 7-1, а во четвртфилаето загуби од Французинот Аслан Висханов 0-4 на Европското првенство за У-20 што се...

Феруки го заврши настапот на ЕП, Алили чека противник и Хајдари се бори со...

Мухамед Феруки го заврши настапот на Европското првенство за У-20 што се одржува во Рим, Италија. Феруки беше совладан од полскиот борач Бартош Криштоф...

Даниел Кормиер: Мамев на мерењето за УФЦ 210

Поранешниот шампион во две дивизии на УФЦ, Даниел Кормиер, призна дека ja држел крпата за време на мерењето на УФЦ 210 во април 2017...

Руски ММА борец украл 9 кутии кафе од супермаркет (ВИДЕО)

ММА борецот Малик Канаев се обидел да украде девет кутии кафе од супермаркетот Перекресток. Откако бил запрен од обезбедувањето, влегол во конфликт со него, при...

Кирил Сиделников го нокаутира Фабио Малдонадо за 46 секунди (ВИДЕО)

Кирил Сиделников им се врати на победите во кафезот. 33-годишниот борец, кој е попознат како „Бебето Федор“ се соочи со искусен ветеран, Фабио Малдонадо....

Александар Усик: Ентони Џошуа нема да ме нокаутира!

Светскиот шампион на ВБА (Супер), ИБФ, ВБО и ИБО, Александар Усик, тврди дека Ентони Џошуа нема да го нокаутира. Реваншот меѓу Џошуа и Усик ќе...

Канониер тежи малку повеќе од шампионот Адесања, Волкановски и Холовеј полесни за 200 грама...

Судирот за титулата во средна категорија меѓу шампионот Израел Адесања и Џаред Канониер ќе биде главен на настанот УФЦ 267 во Лас Вегас. И двајцата...