Бобан Илиоски на 13 мај има мај тај меч во Тајланд (ФОТО)

Бобан Илиоски на 13 мај ќе се бори на мај тај турнирот „The best of MUAYTHAI international“, што ќе се одржи на боксерски стадион во Тајланд. Илиоски треба да се бори со...

Саенчаи го ноакутира Иранецот Бидели (ВИДЕО)

Саeнчаи ја продолжува победничката низа. Во втората борба овој месец 38-годишната мај тај легенда на Тај фајт во Након Си Тхамарту во втората рунда гонокаутира Џавада Бидели. Саенчаи го сопре Иранецот со три удари со коленото во телото и удар со...

Одличен контра лакт од вртење кандидат за нокаут на годината (ВИДЕО)

Одличен нокаут беше забележан на настанот на Јокакао мај тај настанот во Болтон минатиот викенд. Мо Абдурахман, откако претходно се најде во нокдаун, со фантастичен потег во третата рунда го нокаутира Ирецот Крег Коакли. Коакли нападна со лакт од вретење, на...

Патрис Квартерон со нокаут ја заврши кариерата (ВИДЕО)

Патрис Квартерон синоќа  ја заврши долгата кариера во Институтот за џудо во Париз. 39-годишниот Французин во втората рунда на мечот по мај тај правилата го нокаутира Бразилецот Диего дош Сантос. За време на кариерата што ја започна во 2004 година ги...

Буакав Банчамек го победи Русинот Пашорин (ВИДЕО)

Буакав Банчамек беше главна ѕвезда на „Ол старс“ настанот во Бангкок. 36-годишниот Тајладецн го победи Рускинот Артем Пашпорин. Двократниот победник на K-1 MAX против поранешниот W5 шампион славеше со едногласна одлука на судиите по три рунди. Ова беше нивна втора борба,...

Банчамек со скандалозна фотографија – ја смени ли сексуалната ориентација?

Еден од најпознатите мај тај борец, Буакав Банчамек, објави скандалозна фотографија на социјалните мрежи која ги збуни илјадниците фанови во целиот свет. Страотен борбен спортист, кој има 237 победи и 24 порази во професионалната кариера, која започна пред речиси 20...

Буакав го уништи Данецот Ларсен (ВИДЕО)

Буакав Банчамек покажа дека сè уште може да биде исклучително убоит кога ќе има предизвик. 36-годишниот Тајландец на Ол стар фајт во Пукет се бореше со Никлас Ларсен во меч по мај тај правилата. Данецот на мерењето му се внесе лицето...

Саенчаи славеше во Торино (ВИДЕО)

Мај тај легендата Саенчаи нова сезона ја отвори со гостување во Италија. 38-годишниот Тајландец во главната борба на вечерта на Јокао во Торино без поголеми проблеми со едногласна одлука на судиите по три рунди го порази домашниот борец Кристијан Фаустино. Мечот...

Саенчаи го освои Тај фајт турнирот (ВИДЕО)

Мај тај легендата Саенчаи е победник на Тај фајт турнирот во категоријата до 67 килограми. На последниот настан за Тајландски борби оваа година одржан во Након Рачасими, 38-годишниот Тајландец го победи Иранецот Џамал Мадани со едногласна одлука на судиите. Саенчаи ја...

Ги нокаутира и противникот и судијата (ВИДЕО)

Ретко виден нокаут се случи на Макс мај тај настанот. Сите очекуваа нокаут победа на Кинезот Гоу Дакуи во бoрбата со Супер Х по правилата на тајландскиот бокс. Најинтересното се случи во втората рунда, Дакуи успеа да ги нокаутира и...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Фјури-Вајлдер 3 ќе се одржи на стадион во Лас Вегас во декември

Третиот меч меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер пак ќе се одржи во Лас Вегас, но овој пат битката ќе биде новиот фудбалски стадион...

Глори кик бокс заврши во стечај и е пред банкрот

Најголемата кик бокс организација во светот „Глори“ е во големи финансиски проблеми и е во стечај, а и се заканува банкрот. Медиумите во Холандија шпекулираат...

Гилберт Барнс е позитивен на Ковид-19 и отпаѓа од главната борба на УФЦ 251

Гилберт Барнс тестираше и е позитивен на Ковид-19, заради што испадна од главниот настан на УФЦ 251 следната недела во Абу Даби. Така, Бразилецот нема...

Татко му на Хабиб ќе биде погребан во родното село

Локалните водачи на Дагестан велат дека таткото на Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап, ќе биде погребан во неговото родно село Кироваул. Завчера попладне, Абдулманап го напушти...

Сè застана кога Мајк Тајсон се појави на плажа (ФОТО)

Познатиот Мајк Тајсон го прослави својот 54-ти роденден пред неколку дена. Иако влезе во шестата деценија од животот, поранешниот светски шампион изгледа навистина феноменален, и...