4 C
Skopje
07/03/2021 | 00:19

Буакав Банчамек шаолинскиот монах Ји Лонг 3 на 8 октомври во Хонг Конг

Легендарниот Буакав Банчамек и шаолинскиот монах Ји Лонг ќе се сретнатпо трети пат. Борбата официјално е потврдена...

Победа со нокаут на Бобан Илиоски на дебито во Тајланд (ФОТО)

Во земјата на тајланскиот бокс Бобан Илиоски вечерва тримуфираше со нокаут на мај тај турнирот „The best...

Бобан Илиоски на 13 мај има мај тај меч во Тајланд (ФОТО)

Бобан Илиоски на 13 мај ќе се бори на мај тај турнирот „The best of MUAYTHAI international“,...

Саенчаи го ноакутира Иранецот Бидели (ВИДЕО)

Саeнчаи ја продолжува победничката низа. Во втората борба овој месец 38-годишната мај тај легенда на Тај фајт во Након Си Тхамарту во втората рунда гонокаутира...

Одличен контра лакт од вртење кандидат за нокаут на годината (ВИДЕО)

Одличен нокаут беше забележан на настанот на Јокакао мај тај настанот во Болтон минатиот викенд. Мо Абдурахман, откако претходно се најде во нокдаун, со фантастичен...

Патрис Квартерон со нокаут ја заврши кариерата (ВИДЕО)

Патрис Квартерон синоќа  ја заврши долгата кариера во Институтот за џудо во Париз. 39-годишниот Французин во втората рунда на мечот по мај тај правилата го...

Буакав Банчамек го победи Русинот Пашорин (ВИДЕО)

Буакав Банчамек беше главна ѕвезда на „Ол старс“ настанот во Бангкок. 36-годишниот Тајладецн го победи Рускинот Артем Пашпорин. Двократниот победник на K-1 MAX против поранешниот...

Банчамек со скандалозна фотографија – ја смени ли сексуалната ориентација?

Еден од најпознатите мај тај борец, Буакав Банчамек, објави скандалозна фотографија на социјалните мрежи која ги збуни илјадниците фанови во целиот свет. Страотен борбен спортист,...

Буакав го уништи Данецот Ларсен (ВИДЕО)

Буакав Банчамек покажа дека сè уште може да биде исклучително убоит кога ќе има предизвик. 36-годишниот Тајландец на Ол стар фајт во Пукет се бореше...

Саенчаи славеше во Торино (ВИДЕО)

Мај тај легендата Саенчаи нова сезона ја отвори со гостување во Италија. 38-годишниот Тајландец во главната борба на вечерта на Јокао во Торино без поголеми...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хабиб: Роналдо се соочува само со еден страв во својот живот

УФЦ-шампионот Хабиб Нурмагомедов е добар пријател со Кристијано Роналдо, а меѓусебната почит двајцата ја покажале веќе неколку пати пред јавноста. Хабиб и ѕвездата на...

Фросина Рајковска-херој на денот, златен медал на „Софија опен“

Фросина Рајковска блесна на Меѓународниот таеквонодо турнир „Софија опен“ од Г-1 серијата и освои златен медал во јуниорска конкренција -42кг. До златото Рајковска стигна...

Клариса Шилдс е недостижна уште во една категорија

Клариса Шилдс е неприкосновен светски шампион уште во една категорија. Доминаторката во женскиот бокс си ја додаде и титулата во полусредна категорија на онаа...

Зауреланд за пресметката Хрговиќ-Хантер: Борбата нема да е лесна

Нисе Залуерлaнд, кој е копромотор на Филип Херговиќ, изјави дека на неговиот боксер ќе му биде тешко во пресметката со Мајкл Хантер. „Хантер е борец....

Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со ТКО во последната рунда (ВИДЕО)

Олимпискиот шампион во бокс Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со технички нокаут во 12-тата рунда. Француската надеж во тешка категорија ја освои...

Блахович и Адесања го минаа мерењето (ВИДЕО)

Јан Блахович се покажа како потежок од Израел Адесања за нивниот судир, главната борба на УФЦ 259, што ќе се одржи вечерва во Лас...

Како Мухамед Али : 75-годишна баба се бори со болест со бокс (ВИДЕО)

75-годишната Ненси ван дер Стратен од Белгија го привлече вниманието на целиот свет со својот тренинг во боксерската сала. Поранешната дизајнерка на мебел живее во...