Ашкилов славеше во Словенија со нокаут

  Мите Ашкилов во категоријата до 81 килограм, воо третото коло на IMTL/WMC интернационалната лига во тајландски бокс, денес во Ново Место (Словенија), извојува победа со КО во првата рунда. А, Антонио Андев -71 кг не успеа да ја задржи...

Андев и Ашкилов на „Ноќта на шампионите“ во Словенија

Утре вечер во Ново Место, Словенија, се одржува мај-та „Вечер на шампионите“ во организација на Европската мај-тај федерација. На турнирот ќе учествуваат и нашите репрезентативци Антонио Андев во категоријата до 71 килограм и Мите Ашкилов до 81 килограм.  

Никола Димовски на Светското првенство на Борбите

Никола Димовски ќе учествува на Светското првенство на Борбите по правилата ТНА организацијата во Русија, односно за тајландски бокс. Во првата фаза од 1/8 финалето на Светското првенство на Борбите по правилата на ТНА Татнефт, првенството ќе се одржи на...

Буакав Банчамек повторно ќе се бори на 15 ноември

Неделава беше објавено дека следниот дуел на познатиот мај тај натпреварувач, Буакав Банчамек (216-21-12, 56 КО) ќе се одржи на 15 ноември на турнирот „Top King World Series“, што ќе се одржи во Марсеј, Франција. Негов ривал ќе биде австралискиот...

Тренирај тајландски бокс – не земај дрога

Македонската федерација за тајландски бокс, во соработка со WMC (World Muay Thai Council) i IFMA (International Federation of Muaythai Amateur), ја продолжува кампањата за борбата против дрогата „Do Muay Thai not Drugs“. Кампањата е подржана со јавен тренинг за јавноста...

Спектакуларна ноќ на гладијаторите

Во Птуј, Словенија, се подготвува сепктакуларна ноќ на гладијаторите. Имено, на 25 октомври ќе се натпреваруваат борци од седум држави во тајландски бокс, како од: Словенија, Хрватска, Чешка, Босна и Херцеговина, Србија, Австрија и Германија. Се најавуваат спектакуларни и незаборавни борби....

Ефектен нокаут на Стојанов (Видео)

Глигор Стојанов со ефектен нокаут го совлада својот противник во тајландски бокс за 1:04 секунди. http://youtu.be/T6hFrTY4Mv0?list=UU5gww8Sj3nI26ctNCKf_3Tg

Каранфиловски: Очекувањата се скромни, не се враќаме без медали

Македонската федерација за тајландски бокс ги привршува подготовките за претстојното Европско првенство што ќе се одржи во Краков, Полска, од 22 до 28 септември. Нашата репрезентација ќе насатпи со осум натпреварувачи во мај-тај и две службени лица. Имињата на натпреварвувачите ќе бидат...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Фјури-Вајлдер 3 ќе се одржи на стадион во Лас Вегас во декември

Третиот меч меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер пак ќе се одржи во Лас Вегас, но овој пат битката ќе биде новиот фудбалски стадион...

Глори кик бокс заврши во стечај и е пред банкрот

Најголемата кик бокс организација во светот „Глори“ е во големи финансиски проблеми и е во стечај, а и се заканува банкрот. Медиумите во Холандија шпекулираат...

Гилберт Барнс е позитивен на Ковид-19 и отпаѓа од главната борба на УФЦ 251

Гилберт Барнс тестираше и е позитивен на Ковид-19, заради што испадна од главниот настан на УФЦ 251 следната недела во Абу Даби. Така, Бразилецот нема...

Татко му на Хабиб ќе биде погребан во родното село

Локалните водачи на Дагестан велат дека таткото на Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап, ќе биде погребан во неговото родно село Кироваул. Завчера попладне, Абдулманап го напушти...

Сè застана кога Мајк Тајсон се појави на плажа (ФОТО)

Познатиот Мајк Тајсон го прослави својот 54-ти роденден пред неколку дена. Иако влезе во шестата деценија од животот, поранешниот светски шампион изгледа навистина феноменален, и...