4 C
Skopje
27/02/2021 | 01:52

Ашкилов ја продожи победничата серија и во Софија

Мите Ашкилов во категорија до 81 килограми ја продолжи серијата и се врати со уште една победа од Гранд прито и затворање на Европската...

Карамфиловски: Расте маи таи

Тајландскиот бокс е млад спорт,  за информација ќе споменам дека првото светско првенство е оджржано 1993 година со околу 20 земји учеснички, но брзо...

Ашкилов славеше во Словенија со нокаут

  Мите Ашкилов во категоријата до 81 килограм, воо третото коло на IMTL/WMC интернационалната лига во тајландски бокс, денес во Ново Место (Словенија), извојува победа...

Андев и Ашкилов на „Ноќта на шампионите“ во Словенија

Утре вечер во Ново Место, Словенија, се одржува мај-та „Вечер на шампионите“ во организација на Европската мај-тај федерација. На турнирот ќе учествуваат и нашите...

Никола Димовски на Светското првенство на Борбите

Никола Димовски ќе учествува на Светското првенство на Борбите по правилата ТНА организацијата во Русија, односно за тајландски бокс. Во првата фаза од 1/8 финалето...

Буакав Банчамек повторно ќе се бори на 15 ноември

Неделава беше објавено дека следниот дуел на познатиот мај тај натпреварувач, Буакав Банчамек (216-21-12, 56 КО) ќе се одржи на 15 ноември на турнирот...

Тренирај тајландски бокс – не земај дрога

Македонската федерација за тајландски бокс, во соработка со WMC (World Muay Thai Council) i IFMA (International Federation of Muaythai Amateur), ја продолжува кампањата за борбата...

Спектакуларна ноќ на гладијаторите

Во Птуј, Словенија, се подготвува сепктакуларна ноќ на гладијаторите. Имено, на 25 октомври ќе се натпреваруваат борци од седум држави во тајландски бокс, како од:...

Ефектен нокаут на Стојанов (Видео)

Глигор Стојанов со ефектен нокаут го совлада својот противник во тајландски бокс за 1:04 секунди. http://youtu.be/T6hFrTY4Mv0?list=UU5gww8Sj3nI26ctNCKf_3Tg

Каранфиловски: Очекувањата се скромни, не се враќаме без медали

Македонската федерација за тајландски бокс ги привршува подготовките за претстојното Европско првенство што ќе се одржи во Краков, Полска, од 22 до 28 септември. Нашата репрезентација...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...