Домашниот борец го запре Илиоски во четвртфиналето на СП во Бангкок

Македонскиот репрезентативец Бобан Илиоски (81 кг) загуби во четвртфиналето на Светското првенство во тајландски бокс во Банког, Тајланд, од домашниот борец Сутхат Бунчит со 27-30. Сите три рунди судиите ги...

Бобан Илиоски со нокаут до вторта победа на Светското првенство пораз на Ашкилов

Бобан Илиоски (81 кг, А класа) со нокаут во првата рунда ја забележа втората победа на Светското првенство во тајлансдки бокс во Бангкок. Илиоски го совлада Мајкл Брадбери од Велика Британија.

Бобан Илиоски стартуваше со победа на Светското првенство (ФОТО)

Бобан Илиоски (81 кг, А класа) извојува победа против Иранецот Сеједкеиван Солеиманисафаханех 29-28 на Светското првенство во тајлансдки бокс во Бангкок. Илиоски утре го очекува борба со Мајкл Брадбери од Велика Британија.

ИОК го следи СП во тајландски бокс, како потенцијален олимписки спорт

Повеќе комисии на Меѓународниот олимпски комитет (МОК/IOK) го следат Светско првенство во тајландски бокс во Бангкок-Тајлнад, кое завршува на 31 јули. Доколку ИФМА (Меѓународната федерација за мај тај)...

Со медал на СП репрезентативците се кандидати за учество на Светските боречки игри во...

Доколку некој од нашите репрезентативци Бобан Илиоски (81 кг) и Мите Ашкилов (86 кг) освои медал на Светското првенство во тајландски бокс во Бангкок – Тајлнад, кое завршува на 31 јули, се...

Бобан Илиоски против Иранец, а Мите Ашкилов со Белорусин на СП во тајландски бокс...

Утре Бобан Илиоски (81 кг) прв излгува на борилишето на Светското првенство во тајлансдки бокс во Бангкок и се среќава со Иранецот Сеједкеиван Солеиманисафаханех , а Мите Ашкилов на 24 јули се...

Бобан Илиоски и Мите Ашкилов отпатуваа на СП во тајландски бокс во Бангкок

Македонската кик бокс маи таи репрезентација денеска отпатува на ИФМА Светско првенство во тајландски бокс во Бангкок, Тајланд, од 19 до 31 јули. Боите на Македонија ќе ги...

Синот на Андерсон Силва победи со нокаут во мај тај дебито

Андерсон Силва, легендата во боречките вештини, се приближува кон повлекувањето од ММА, но неговиот син Габриел Силва веќе тргна по стапките на татко му и дебитираше со победа во неговата мај тај...

Буакав Банчамек шаолинскиот монах Ји Лонг 3 на 8 октомври во Хонг Конг

Легендарниот Буакав Банчамек и шаолинскиот монах Ји Лонг ќе се сретнатпо трети пат. Борбата официјално е потврдена од Тони Чен, извршен директор на МАС Фајт, а ќе се борат на 8 октомври...

Победа со нокаут на Бобан Илиоски на дебито во Тајланд (ФОТО)

Во земјата на тајланскиот бокс Бобан Илиоски вечерва тримуфираше со нокаут на мај тај турнирот „The best of MUAYTHAI international“. Илиоски славеше против...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Фјури-Вајлдер 3 ќе се одржи на стадион во Лас Вегас во декември

Третиот меч меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер пак ќе се одржи во Лас Вегас, но овој пат битката ќе биде новиот фудбалски стадион...

Глори кик бокс заврши во стечај и е пред банкрот

Најголемата кик бокс организација во светот „Глори“ е во големи финансиски проблеми и е во стечај, а и се заканува банкрот. Медиумите во Холандија шпекулираат...

Гилберт Барнс е позитивен на Ковид-19 и отпаѓа од главната борба на УФЦ 251

Гилберт Барнс тестираше и е позитивен на Ковид-19, заради што испадна од главниот настан на УФЦ 251 следната недела во Абу Даби. Така, Бразилецот нема...

Татко му на Хабиб ќе биде погребан во родното село

Локалните водачи на Дагестан велат дека таткото на Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап, ќе биде погребан во неговото родно село Кироваул. Завчера попладне, Абдулманап го напушти...

Сè застана кога Мајк Тајсон се појави на плажа (ФОТО)

Познатиот Мајк Тајсон го прослави својот 54-ти роденден пред неколку дена. Иако влезе во шестата деценија од животот, поранешниот светски шампион изгледа навистина феноменален, и...