1 C
Skopje
03/03/2021 | 07:10

Миа Тодорова ќе ги брани боите на Македонија на Светското првенство во мај тај

Миа Тодорова ќе ги брани боите на Македонија на јуниорското Светско првенство во мај тај во Анталија,...

Саенчаи ја забележа 48-та последователна победа (ВИДЕО)

Саенчаи продолжува да нижи победи. Откако пред еден месец го прослави 39-тиот роденден, Тајланѓанецот се натпреваруваше...

Домашниот борец го запре Илиоски во четвртфиналето на СП во Бангкок

Македонскиот репрезентативец Бобан Илиоски (81 кг) загуби во четвртфиналето на Светското првенство во тајландски бокс во Банког,...

Бобан Илиоски со нокаут до вторта победа на Светското првенство пораз на Ашкилов

Бобан Илиоски (81 кг, А класа) со нокаут во првата рунда ја забележа втората победа на Светското првенство во...

Бобан Илиоски стартуваше со победа на Светското првенство (ФОТО)

Бобан Илиоски (81 кг, А класа) извојува победа против Иранецот Сеједкеиван Солеиманисафаханех 29-28 на Светското првенство во тајлансдки бокс во...

ИОК го следи СП во тајландски бокс, како потенцијален олимписки спорт

Повеќе комисии на Меѓународниот олимпски комитет (МОК/IOK) го следат Светско првенство во тајландски бокс во Бангкок-Тајлнад, кое...

Со медал на СП репрезентативците се кандидати за учество на Светските боречки игри во...

Доколку некој од нашите репрезентативци Бобан Илиоски (81 кг) и Мите Ашкилов (86 кг) освои медал на...

Бобан Илиоски против Иранец, а Мите Ашкилов со Белорусин на СП во тајландски бокс...

Утре Бобан Илиоски (81 кг) прв излгува на борилишето на Светското првенство во тајлансдки бокс во Бангкок...

Бобан Илиоски и Мите Ашкилов отпатуваа на СП во тајландски бокс во Бангкок

Македонската кик бокс маи таи репрезентација денеска отпатува на ИФМА Светско првенство во тајландски бокс во Бангкок,...

Синот на Андерсон Силва победи со нокаут во мај тај дебито

Андерсон Силва, легендата во боречките вештини, се приближува кон повлекувањето од ММА, но неговиот син Габриел Силва...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...