Буакав го уништи Данецот Ларсен (ВИДЕО)

Буакав Банчамек покажа дека сè уште може да биде исклучително убоит кога ќе има предизвик. 36-годишниот Тајландец на Ол стар фајт во Пукет се бореше со Никлас Ларсен во меч по мај тај правилата. Данецот на мерењето му се внесе лицето...

Почина мај тај великанот Ноквид Дејви

Почина Ноквид Дејви. Во мај тај кругови се смета за легенда. Тој беше трократен шампион на Раџадамнем стадионот, а го освои и појасот ВМЦ со победата против Дани Бил. Се бореше повеќе од 400 пати. https://youtu.be/3cyMbQxvs1c Точниот датум на неговото раѓање не...

Каранфиловски: Очекувањата се скромни, не се враќаме без медали

Македонската федерација за тајландски бокс ги привршува подготовките за претстојното Европско првенство што ќе се одржи во Краков, Полска, од 22 до 28 септември. Нашата репрезентација ќе насатпи со осум натпреварувачи во мај-тај и две службени лица. Имињата на натпреварвувачите ќе бидат...

Глигор Стојанов утре се бори за појас и награда од 3.000 евра (ФОТО/ВИДЕО)

Глигор Стојанов утре се бори за титулата на  Риал хироу во Тајланд во мај тај. „Ќе се борам турнирот на новата организација Риал хироу за појасот и за паричната награда од 3.000 евра. Реал хироу е нова организација во Азија...

Алек Глигор Стојанов имаше рамноправен меч со Ороно во Патаја (ВИДЕО)

Алек Глигор Стојанов синоќа е поразен во рамноправна борба со Ороно Мокмаутај во категоријата до 72 килограми на настанот Макс мај тај Ултимејт 2016 во Патаја во Тајланд. Глигор прикажа одлична борба, а кај судиите долго се мислеа на кого...

Глигор Стојанов поразен со дискутабилна одлука на судиите (ФОТО/ВИДЕО)

Нашиот мај тај борец Глигор Стојанов на денешниот настан Мај икстрим во Банког, Тајланд, со дискутабилна одлука на судиите е совладан од домашниот борец Сиримонгкол Синвант во категоријата до 72 кг. Стојанов доби бонус од 10.000 бати за најдобра...

Мај тај борци си направија двоен нокдаун (ВИДЕО)

Двајца мај тај борци истовремено се испратија во нокдаун. Интересната ситуација се случи на средбата меѓу Дорин Прајс и Џонатан Лека. Тие си зададоа многу тешки удари во главата и се најдоа на земјата. Судијата го започна одбројување, а по...

Буакав во судирот на легендите ќе се бори против Јодсанклаи

Промоцијата Маршализам сквер – МАС/MAS објави дека успеала да договори борба меѓу тајландските легенди. Букав Банчамек ќе се бори против Јодсанклај Фаертекс. „Борбата која боречките фанови низ светот бараа, се молеа за неа, мечтаеја за неа и се караа за неа,...

Глигор Стојанов против големиот шампион Чанајон водеше војна (ФОТО/ВИДЕО)

Глигор Стојанов во рамноправна борба загуби на поени со еден од најпознатите борци во Тајланд, Чанајон и шампион во тај фајт кој пред некое време го освои појасот и има над 300 борби. „По три рунди војна со тај фајт...

`Саенчаи му пресуди на Бразилец со „Бразилски удар“ (ВИДЕО)

Минатиот викенд Саенчаи настапи на уште една Тај фајт приредба. 37-годишната легенда во Бангкок го победи Бразилецот Анрик Мулер. Интересно е што Саенчаи противникот од Бразил го заврши со таканаречен „бразилски удар“, висок удар (хај  кик) што ќе го измами...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Се плашеле да и се приближат, не па да имаат секс со оваа борачка,...

Американската борачка Ејприл Мендес се пожали дека до пред неколку години ниту едно машко не сакало да има секс со неа.Таа дури одела на...

Волкановски, Холовеј, Усман и Масвидал го поминаа мерењето на УФЦ 251 (ВИДЕО)

Мерењето и соочувањето за УФЦ 251 помина и трите шампионски средби сега се официјални. Камару Усман и Хорхе Масвидал, кои ќе се борат во...

Мечот Мек Грегор-Масвидал би можел да биде најголем во историјата, смета Вајт

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт беше категоричен против борба меѓу Конор Мек Грегор и Хорхе Масвидал, но очигледно се предомисли. За неколку часа, Масвидал...

Дана Вајт: Ќе му дадеме време на Хабиб да се опорави

Претседателот на УФЦ Дана Вајт нема да му отежнува на шампионот во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов. Пред една недела, „Орелот“ го загуби татко му, кој...

Вајт: Мек Грегор може да се врати во 2021 година

Поранешниот двоен шампион во УФЦ, Конор Мек Грегор, се повлече од ММА, но Дана Вајт верува дека повторно ќе го видиме во кафезот. Минатиот месец,...