Глигор Стојанов: Ми предвидуваа нокаут, а изгубив за малку – следува настап на легендарниот...

Глигор Стојанов изминатиов викенд имаше борба во Тајланд со Ванчалерм Нуантонгснукер на „Мај екстрим“ настанот. Ванчалерм кој има преку 200 борби и настапува за Боџинг салата на полиција, минатата година стана шампион на еден од најтешките турнири во Тајланд, Изузу....

Бронзен медал за Миа Тодорова на Светското мај тај првенство за јуниори

Миа Тодорова го освои бронзениот медал на Светско мај тај првенство за јуниори во Анталија, Турција. Тодорова во категоријата до 63,5 килограми беше поразена од Рапла Нур Услу од Турција...

Банчамек ќе има реванш со Андре Дида

Големата легенда Букав Банчамек ќе има реванш со Андре Дида на Светскиот стадион „Сијам“ во Тајланд. Нивната битка е закажана за октомври. Тие се бореа уште во 2009 година, борба што беше доста оспорувана, а Букав успеа да победи со...

Бобан Илиоски го нокаутира Медеирос во првата рунда на Светското мај тај првенство (ВИДЕО)

Бобан Илоски го нокаутираше Џонатан Медеирос од Перу во првата рунда во категоријата до 81 килограм на Светското мај тај првенство во Канкун, Мексико. „На противникот два пати му броеја во првата рунда кој беше 15 години постар и поискусен од него....

Струмичанецот Алек Глигор Стојанов во Макао се бори за светската титула (ВИДЕО)

Алек Глигор Стојанов-Милев на 3 октомври во Макао на настанот „Чемпион супер старс“ ќе се бори за светската титула во категоријата до 70 килограми во тајландски бокс за XMT Fajt промоцијата, која е најваена како супер борба. Алек е по...

Патаја-Тајланд: Алек Стојанов-Милев-Макмајтај (ВИДЕО)

Ретка можност имаме да гледаме мај тај борби, посебно на наши врни мај тај боксери, затоа може да ја погледнете последната борба на Алек Глигор Стојанов-Милев против Ороно Макмајтај во категоријата до 72 килограми на Макс мај тај Ултимејт 2016...

Голем предизвик: Алек Глигор Стојанов – две борби за една недела во две категории...

Алек Глигор Стојанов-Милев во недела има нова борба на осмото издание на Макс мај тај во Тајланд. Противникот му е од Тајланд, а нивната борба е најава за главниот меч на вечерта. „Требаше да се борам, однонсо да имам реванш,...

Фабио Пинца против Мек Алистер ја освои шампионската титула на ИСКА (ВИДЕО)

Фабио Пинца во мај стана светски шампион на ИСКА во тајландски бокс во категоријата до 66,6 килограми. Со едногласна одлука на судиите 32-годишниот Французин во пет рунди на настанот во Танко во англискиот Болтон го победи Рисе Мек Алистер. https://youtu.be/aibgJSF2_XI

Миа Тодорова дебитираше на СП во мај тај за јуниори, Турчинката Услу подобра (ФОТО)

Нашата претставничка на мај тај Светско првенство за јуниори во Анталија, Турција, Миа Тодорова (63,5 кг) е поразена во првото коло од Рапла Нур Услу од Турција. „Миа загуби на поени,...

Глигор Стојанов утре се бори за појас и награда од 3.000 евра (ФОТО/ВИДЕО)

Глигор Стојанов утре се бори за титулата на  Риал хироу во Тајланд во мај тај. „Ќе се борам турнирот на новата организација Риал хироу за појасот и за паричната награда од 3.000 евра. Реал хироу е нова организација во Азија...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Фјури-Вајлдер 3 ќе се одржи на стадион во Лас Вегас во декември

Третиот меч меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер пак ќе се одржи во Лас Вегас, но овој пат битката ќе биде новиот фудбалски стадион...

Глори кик бокс заврши во стечај и е пред банкрот

Најголемата кик бокс организација во светот „Глори“ е во големи финансиски проблеми и е во стечај, а и се заканува банкрот. Медиумите во Холандија шпекулираат...

Гилберт Барнс е позитивен на Ковид-19 и отпаѓа од главната борба на УФЦ 251

Гилберт Барнс тестираше и е позитивен на Ковид-19, заради што испадна од главниот настан на УФЦ 251 следната недела во Абу Даби. Така, Бразилецот нема...

Татко му на Хабиб ќе биде погребан во родното село

Локалните водачи на Дагестан велат дека таткото на Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап, ќе биде погребан во неговото родно село Кироваул. Завчера попладне, Абдулманап го напушти...

Сè застана кога Мајк Тајсон се појави на плажа (ФОТО)

Познатиот Мајк Тајсон го прослави својот 54-ти роденден пред неколку дена. Иако влезе во шестата деценија од животот, поранешниот светски шампион изгледа навистина феноменален, и...