Бронзен медал за Миа Тодорова на Светското мај тај првенство за јуниори

Миа Тодорова го освои бронзениот медал на Светско мај тај првенство за јуниори во Анталија, Турција. Тодорова во категоријата до 63,5 килограми беше поразена од Рапла Нур Услу од Турција...

Струмичанецот Алек Глигор Стојанов во Макао се бори за светската титула (ВИДЕО)

Алек Глигор Стојанов-Милев на 3 октомври во Макао на настанот „Чемпион супер старс“ ќе се бори за светската титула во категоријата до 70 килограми во тајландски бокс за XMT Fajt промоцијата, која е најваена како супер борба. Алек е по...

Глигор Стојанов: Ми предвидуваа нокаут, а изгубив за малку – следува настап на легендарниот...

Глигор Стојанов изминатиов викенд имаше борба во Тајланд со Ванчалерм Нуантонгснукер на „Мај екстрим“ настанот. Ванчалерм кој има преку 200 борби и настапува за Боџинг салата на полиција, минатата година стана шампион на еден од најтешките турнири во Тајланд, Изузу....

Миа Тодорова отпатува на Светското првенство во Турција

Македонската мај тај експедиција отпатува на јуниорското Светско првенство во Анталија, Турција, кое почнува денеска и ќе трае до 6 октомври под закрила на ИФМА. Македонија ќе ја претставува Миа Тодорова,...

На првото мај тај Државно првенство јуниорите похрабри од сениорите (ФОТО)

Денеска во Скопје се одржа првото Државното првенство во мај тај во организација на Кик бокс федерација на Македонија (КБФМ). Ова е нова дисцплина во КБФМ поради тоа што мај тај е спорт кандидат за влез на програмата на Олимписките...

Бобан Илиоски стартуваше со победа на Светското првенство (ФОТО)

Бобан Илиоски (81 кг, А класа) извојува победа против Иранецот Сеједкеиван Солеиманисафаханех 29-28 на Светското првенство во тајлансдки бокс во Бангкок. Илиоски утре го очекува борба со Мајкл Брадбери од Велика Британија.

Миа Тодорова против Нур Услу од Турција

Единствената македонска претставничка на мај тај Светско првенство за јуниори во Анталија, Турција, во првото коло ќе се сретне со домашната претставничка Рапла Нур Услу. Претседателот на...

Бобан Илиоски го нокаутира Медеирос во првата рунда на Светското мај тај првенство (ВИДЕО)

Бобан Илоски го нокаутираше Џонатан Медеирос од Перу во првата рунда во категоријата до 81 килограм на Светското мај тај првенство во Канкун, Мексико. „На противникот два пати му броеја во првата рунда кој беше 15 години постар и поискусен од него....

Мите Ашкилов освои бронзен медал на Европското првенство во мај тај

Мите Ашкилов го освои бронзениот медал на Европското првенство во мај тај na IFMA во Сплит-Хрватска во категоријата до 86 килограми. „Се борев во категоријата - 86 кг која, сепак, не е моја категорија. Го освоив третото место по поразот...

Бобан Илиоски на 13 мај има мај тај меч во Тајланд (ФОТО)

Бобан Илиоски на 13 мај ќе се бори на мај тај турнирот „The best of MUAYTHAI international“, што ќе се одржи на боксерски стадион во Тајланд. Илиоски треба да се бори со...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Фјури-Вајлдер 3 ќе се одржи на стадион во Лас Вегас во декември

Третиот меч меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер пак ќе се одржи во Лас Вегас, но овој пат битката ќе биде новиот фудбалски стадион...

Глори кик бокс заврши во стечај и е пред банкрот

Најголемата кик бокс организација во светот „Глори“ е во големи финансиски проблеми и е во стечај, а и се заканува банкрот. Медиумите во Холандија шпекулираат...

Гилберт Барнс е позитивен на Ковид-19 и отпаѓа од главната борба на УФЦ 251

Гилберт Барнс тестираше и е позитивен на Ковид-19, заради што испадна од главниот настан на УФЦ 251 следната недела во Абу Даби. Така, Бразилецот нема...

Татко му на Хабиб ќе биде погребан во родното село

Локалните водачи на Дагестан велат дека таткото на Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап, ќе биде погребан во неговото родно село Кироваул. Завчера попладне, Абдулманап го напушти...

Сè застана кога Мајк Тајсон се појави на плажа (ФОТО)

Познатиот Мајк Тајсон го прослави својот 54-ти роденден пред неколку дена. Иако влезе во шестата деценија од животот, поранешниот светски шампион изгледа навистина феноменален, и...