Буакав Банчамек подобар од Дмитри Варац во Пном Пен

Легендата на боречките спортови Буакав Банчамек додаде уште 1 победа на својата импресивна статистика. 40-годишната легенда од Тајланд се соочи со Дмитри Варац. Нивната борба...

Миа Тодорова го освои сребрениот медал на Европското маи таи првенство (ФОТО)

Миа Тодорова го освои сребрениот медал на Европското маи таи првенство во Истанбул, откако во финалето на категоријата -63,5 кг во У-23 загуби од...

Жестоки борби на Илиоски и Мурат на ЕП во маи таи, нијанси одлучуваа

Денеска на Европското маи таи првенство Македонија-Белорусија 0-2. За жал, на нашите натпреварувачи, во жестоки борби изгубија минимално, посебно Бобан Илиоски кој загуби со еден...

Македонската делегација учествуваше на Генералното собрание на Европскста ИФМА маи таи федерација (ФОТО)

Денес се одржа Генералното собрание на Европскста ИФМА маи таи федерација во Истанбул во склоп на Европското првенство . На Собранието беа присутни 31...

Силвио Мировски загуби на поени од Ибрахим на ЕП во маи таи (ФОТО)

Силвио Мировски денесната борба против Халил Ибрахим од Турција ја изгуби на поени на Европското првенство во маи тиа во Истанбул. „Турскиот натпреварувач беше поактивен...

Репрезентативците во маи таи ги добија противниците на ЕП, Горјан Ристовски поразен од Молдавецот...

Денеска беше свеченото отворање на Европското првенство во мај тај во Истанбул-Турција, при што беше направено жребувањето. Во првиот настап Горјан Ристовски загуби од...

Тајландски боксери се нокаутираа во ист момент (ВИДЕО)

Oд Тајланд ни доаѓа една необична снимка. Имено, двајца боксери во ист момент си удрија брутален директ и се нокаутираа. Двајцата легнаа на подот. Судијата...

Се бореше до крај и покрај огромниот оток на главата (Вознемирувачко ФОТО/ ВИДЕО)

Шкотскиот мај тај борец Џорџ Ман по многуте примени удари за време на борбата со Тајланѓанецот Џо Натавут, на десната страна од главата му...

Легенда во мај тај се самоуби во сопствената сала

Тајландската легенда во мај тај Сангтиенои Сор.Рунџрој се самоуби во својата сала пред неколку дена. 54-годишниот ветеран забележа повеќе од 200 битки во кариерата...

Саенчаи се врати со убедлива победа (ВИДЕО)

Мај тај легендата Саенчаи забележа убедлива победа на својот прв меч во 2021 година. 40-годишниот Тајланѓанец се врати во рингот во саботата вечерта, учествувајќи на...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...

Погледнете го отворениот тренинг на Усик, Џошуа, Жанг… ; Хрговиќ не учествуваше (ВИДЕО)

Се поблиску е саботниот боксерски спектакл во Џеда. Големиот настан во Саудиска Арабија го предводи реваншот во кој Украинецот Александр Усик ги брани шампионските...

Тренерот на Чимаев: Не можам да му ја контролирам агресијата

Тренерот на Хамзат Чимаев (11-0) Андреас Михаел призна дека за време на тренингот му дава можност на борецот да биде тоа што навистина е....

Рокхолд: Веласкез е во затвор, а педофилот е меѓу децата

Поранешниот шампион на УФЦ во средна категорија, Лук Рокхолд (16-5) го поддржа Каин Веласкез (14-3) и ја повика јавноста да го стори истото и...