Селекторот Митровски: Не сум задоволен од резултатот, требаше да се вратиме од СП со...

„Сите натпреварувачи го дадоа максимумот од себе за време на борбите. Јас не сум задоволен од резултатот, требаше да се вратиме од Светсково првенство...

Димитар Ѓоргиев: Едвај чекам да прогласат дисциплина во која ќе може да барам пласман...

Димитар Ѓоргиев денеска ја освои четвртата светска титула во кик бокс, но овој пат во дисциплината лоу кик. Тој на Светското првенство во Лидо...

Митровски: Димитар ја контролираше борбата и победата беше очекувана, тој е нашиот адут за...

„Диме во текот на сите три рунди ја контролираше борбата и победата беше очекувана“, вели селекторот Дејан Митровски-Урко за освоената титула на Димитар Ѓоргиев...

Димитар Ѓоргиев е светски првак

Димитар Ѓоргиев е светски првак. Во финалето за златниот медал Димитар славеше против Никола Дробњак од Босна и Херцеговина со 3-0 на Светското првенство...

Димитар Ѓоргиев: Ќе дадам се од себе да се интонира македонската химна! (ФОТО)

Најдобриот македонски кикбоксер, Димитар Ѓоргиев, утре се бори за четврта светска титула на Светските кик бокс првенства на ВАКО, кое сега се одржува во...

Пристрасен судија му ја украде победата на Бобан Илиоски на СП (ВИДЕО/ ФОТО)

Известивме дека Бобан Илиоски не се пласира во полуфиналето на Светското првенство во Италија поради поразот од Александар Менковиќ од Србија од 0-3. Но,...

Димитар Ѓоргиев ќе се бори за златниот медал на Светското кик бокс првенство

Димитар Ѓоргиев се палсира во финалето на Светското првенство во кик бокс во Џесоло Лидо во Италија. Ѓоргиев во полуфиналето со 3-0 го победи...

Димитар Ѓоргиев обезбеди бронза на Светското првенство, на ред е финале (ФОТО)

Димитар Ѓоргиев обезбеди најмалку бронза на Светското првенство во кик бокс во Џесоло Лидо во Италија. Ѓоргиев во чевртфиналето го совлада Милош Даковиќ од...

Ѓоргиев и Илиоски тргнаа со победи на Светското првенство, Гроздановски украден, Тодоров поразен

Марко Тодоров не се пласира во полуфиналето на Светското кик бокс првенство за сениори во Џесоло Лидо, Италија, отако загуби Тијаго Сантос од Португалија....

Марко Тодоров против Сантос за полуфинале на СП и бронзен медал

Марко Тодоров извојува победа против Израелецот Бадр Јабали на Светското кик бокс првенство за сениори во Џесоло Лидо, Италија, и за пласман во полуфиналето...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Дејна Вајт: Работиме на борба меѓу Чимаев и Дијаз

Дана Вајт вели дека организацијата сè уште нема битка за Хамзат Чимаев. Чеченската ѕвезда рече дека планира да се бори со Нејт Дијаз и Белал...

Конор Мек Грегор е воодушевен од својот нов паб

Ирскиот УФЦ борец Конор Мек Грегор објави нова објава на социјалните мрежи, во која го потврди купувањето на паб во Хаут, предградие на Даблин. Живата...

Борачите патуваат на Европското првенство за У-20 во Рим

Денес на Европското првенство за У-20 што се одржува во Рим, Италија, патуваат нашите репрезентативци во слободен стил Бесир Алили, Мухамед Феруки и Реџеп...

Новиот претседател на боксот ќе биде избран на вонреден Конгрес наесен

Управното тело на аматерскиот и до неодамна олимписки бокс - Меѓународната боксерска федерација (ИБА) ќе одржи нови избори за претседател на организацијата. Пред само две...

Проблеми во пресрет на мечот против Џејк Пол, полубратот на Фјури доби забрана за...

Боксерскиот меч помеѓу Јутјуберот, Џејк Пол и Томи Фјури, братот на шампионот во тешка категорија, Тајсон Фјури е пред второ откажување, откако на Британецот...

Јасин Лама ќе дебитира во професионалниот бокс

Најдобриот македонски сениор Јасин Лама ќе дебитира во професионалниот бокс. Лама на 30 јули ќе боксира против Самуил Димитров од Бугарија на настанот „Најт оф...

Марија Спирковска стигна до четвртфиналето на ЕП, се надева на репасаж

Марија Спирковска во дебитантскиот настап Европското првенство во борење за У-20 во Рим, Италија, забележа победа против Каролина Муелерова од Чешка со 6-4. Во наредната...