13 C
Skopje
18/04/2021 | 20:16

Официјалното видео од мечот Даниел Стефановски – Бени Османоски

Излезе официјалното видео од мечот на нашите Даниел Стефановски и Бени Османоски на „Подговете се за војна“ во Шлирен - Цирих, Швајцарија, во К-1....

Сребрен медал за Бобан Илиоски на Европското првенство во Шпанија! (ВИДЕО)

Бобан Илиоски  го освои сребрениот медал на Европското првенство за јуниори и кадети во Сан Себастијан, Шпанија. Илиоски (-71 кг – лоу кик) во финалето...

Две години од трагичната смрт на легендарниот Рамон Декерс (ВИДЕО)

Пред точно две години, 27 фебруари 2013 година на 43 - годишна возраст почина легендарниот Рамон „Дијамант“ Декерс. Декерс паднал додека возел велосипед во неговиот...

Даниел Стефновски: Во Суперкомбат не виделе толку талентирано момче како мене!

Даниел Стефановски изминатиов викенд и приреди голема радост на македонската јавност со експресната победа со нокаут над Јану Да Круз од Гвинеа Бисао на...

Кикбоксерите во АСМ по шестте медали на Балканското првенство во Ниш!

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески, денеска имаше прием за македонската кик бокс репрезентација, која на неодамна завршеното Балканско првенство во...

Бадр Хари: Се уште сум најдобар (ВИДЕО)

Бадр Хари се враќа во рингот на Глори 51 во Ротердам, каде што за противник ќе го има Хесди Гергес. Хари во сабота (3...

Димитар Ѓоргиев е eвропски првак (ФОТО)

Димитар Ѓоргиев е eвропски првак. Ѓоргиев во финалето на Европското кик бокс првенство за сениори во Братислава, Словачка, го совлада Рамазан Баксанов од Русија со 3-0. По трите светски титули ова...

Буакав Банчамек шаолинскиот монах Ји Лонг 3 на 8 октомври во Хонг Конг

Легендарниот Буакав Банчамек и шаолинскиот монах Ји Лонг ќе се сретнатпо трети пат. Борбата официјално е потврдена...

Сребрени медали за Зекири, Крстев и Тодоров на ЕП во кик бокс (ВИДЕО)

Македонија остана без златен медал на Европсокото првенство за кадети и јуниори во Скопје, откако Азрет Зекири во лајт контакт и Стефан Крстев и ...

Македонскиот националист Дејан Ристевски ќе го нокаутира светскиот првак В’лев од Бугарија

Ресенчанецот Дејан Ристевски (-72 кг) во петок настапува на кик бокс настанот „Ултимејт про фајт 5“ во Варна-Бугарија, против домашниот борец Владимир В’лев. Дејан за...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...