20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 15:11

Резултати од Државното изборно првенство во кик бокс

  На Државното изборно првенство за јуниори и кадети што се одржа викендов во Скопје беа постигнати резултати во очекувањата, пред се од кандидатите репрезентацијата...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Кире Лазаров на кик бокс тренинг со селекторот Дејан Митровски – Урко

Македонскиот ракометен ас Кире Лазаров својата кондиција ја одржува и кога е на одмор и далеку од сите ракометни обврски, па така беше и...

Милан Кубин како славниот Жан-Клод ван Дам (ФОТО)

Нашиот репрезентативец во кик бокс Милан Кубин покажа дека може да прави шапага како прославениот Жан-Клод ван Дам.  Кубин мината година го освои Бест фајтер на...

Пинда и Урко тренираа заедно, се враќа ли Васков во КБФМ!? (ФОТО)

На Илинден во Струмица се сретнаа претседателот Кик бокс федерацијата на Македонија (КБФМ) Дејан Митровски и Славчо Васков – Пинда поранешен репрезентативец кој стана...

Димитар Ѓоргиев утре со профи-борба на Будва Сплендид Гранд при – Арена фајт најт

Димитар Ѓоргиев во сабота ќе настапи на традиционалниот Меѓународен кик бокс турнир Будва Сплендид Гранд при - Арена фајт најт во Црна Гора во...

Кристина Стојчевска:Само вистинските мажи можат да се справат со силни и храбри жени!

На 18 април во Врашава, Полска, на „ДСФ кикбоксинг челинг“, Кристина Стојчевска (1993) ќе се бори против Дорота Годизна во К-1, како дел двомечот...

Димитар Георгиев: Неуспесите се предизвик за светски титули! (ВИДЕО)

Некогаш очекувањата се попусти ако претходно имало неуспеси. Но, малкумина се оние што нуспехот го сметаат за голем предизвик и од него изникнуваат како...

Синот на Џо Фрејзер се бори на Светското првенство во Сараево

Во Сараево од 19 до 27 октомври се одржува Светскиот шампионат во кик бокс на ВАКО во...

Миа Тодорова отпатува на Светското првенство во Турција

Македонската мај тај експедиција отпатува на јуниорското Светско првенство во Анталија, Турција, кое почнува денеска и ќе трае до...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...