7.8 C
Skopje
29/11/2021 | 22:04

Димитар Ѓоргиев обезбеди бронза на Светското првенство, на ред е финале (ФОТО)

Димитар Ѓоргиев обезбеди најмалку бронза на Светското првенство во кик бокс во Џесоло Лидо во Италија. Ѓоргиев во чевртфиналето го совлада Милош Даковиќ од...

Пинда и Урко тренираа заедно, се враќа ли Васков во КБФМ!? (ФОТО)

На Илинден во Струмица се сретнаа претседателот Кик бокс федерацијата на Македонија (КБФМ) Дејан Митровски и Славчо Васков – Пинда поранешен репрезентативец кој стана...

Шампион е наjуспешен клуб на Првото национално првенство во кик бокс, Гладијатор втор, Будо...

КБК Шампион од Скопје е најуспешен кикбокс клуб со 22 златни од вкупно 29 медали на Првото национално кик бокс првенство за 2021 година...

Викторија Варадинова го помина мерењето, утре е пресметката со Милјанчевиќ (ФОТО)

Викторија Варадинова успешно го помина мерењето за професионалниот меч во К1 на кик бокс спектаклот во Нови Сад на „Купот на нациите“. Пред утрешната...

Селекторот Митровски: Не сум задоволен од резултатот, требаше да се вратиме од СП со...

„Сите натпреварувачи го дадоа максимумот од себе за време на борбите. Јас не сум задоволен од резултатот, требаше да се вратиме од Светсково првенство...

Даниел Стефановски два килограми полесен од Мароканецот Маруни

Даниел Стефановски два килограми е полесен од Мараканецот Таха Алами Маруни пред утрешната борба во Дубаи на настанот на Суперкомабат. Сетфановски вели дека ја прифатиле...

Илиоски: Белградската публика која ми го подигна адреналинот беше презадоволна од она што го...

Синоќа Бобан Илисоки извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми во К-1...

Шампион најуспешен македонски кик бокс клуб на „Гранд при БиХ“ (ФОТО)

Шампион е најуспешен македонски клуб на Меѓународниот кик бокс куп „Кик бокс Гранд при БиХ“ во Илиџа кај Сараево, со 7 медали – 4...

Шампион најуспешен на 2.Државно кик бокс првенство, Гладијатор втор, Сенсеи трет (ФОТО)

КБК Шампион е најуспешен клуб на 2.Државно кик бокс првенство за сите возрасти кое викендов се одржа во Спортскиот центар  „Борис Трајковски“ во Скопје,...

Миа Тодорова најнадежен спортист на „Вечер за жените во спортот“ (ФОТО)

Миа Тодорова е избрана за најнадежен спортист на „Вечер за жените во спортот“ на невладината организација ТАКТ.

Попуст -50% на колекцијата пролет-лето 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Претседателот Стево Пендаровски отиде во Штип да му го честита успехот Емил Павлов (ФОТО)

Денеска претседателот на Стево Пендаровски допатува во Штип за лично да му го честита успехот на светскиот вицешампион Емил Павлов, но и на останатите...

Брутална тепачка во октагон! Погледнете како изгледа борба 5 против 5 (ВИДЕО)

Полска го продолжува трендот на организирање уникатни настани за боречки вештини за уште повеќе да ја искористи популарноста на ММА спортовите. Имено, Вор промоцијата организираше...

Грузија триумфираше на Европското џудо првенство за мешани тимови

Грузија триумфираше на Европското првенство во мешани тимови во Уфа, Русија. Во финалето Грузијците ја победија Холандија со 4-3. Претходно европскиот првак се справи со...

Поветкин е награден од ВБЦ (ВИДЕО)

Александар Поветкин доби награда од Светскиот боксерски совет (ВБЦ) на 59-та годишна конференција на организацијата, која се одржа од 14 до19 ноември во Мексико...

Френсис Нгану спарингуваше со двајца одеднаш (ВИДЕО)

Френсис Нгану напорно се подготвува за големото обединување на појасите во тешка категорија со Сирил Гане. „Предаторот“ ќе ја брани неприкосновената титула против Гане...

Каратистите на Макпетрол имаа успешен настап за репрезентацијата на Балканското првенство

Каратистите на Макпетрол во македонската карате репрезентација имаа забележителна улога во освојувањето на медалите за Македонија на Балканското првенство за кадети, јуниори и У-21...

Сантос го откажа Емелијаненко среде Русија (ВИДЕО)

Александар Емелијаненко ја наведна главата пред Марсио Сантос во главната битка на гала вечерта на АМЦ во Сиктивкар (Русија). Мечот ги разочара руските навивачи...