4 C
Skopje
06/03/2021 | 23:43

Рико Верховен го освои трофејот на четиримината во тешка категорија

Рико Верховен ја продолжи серијата победи во Глори и ја зголеми активата на 20 победи. Дури две победи беа запишани на неговиот скор за...

Алекс Переира го совлада Вахитов и стана двоен шампион

Бразилската ѕвезда Алекс Переира е првиот двоен шампион во историјата на Глори. 33-годишниот Бразилец се сретна со Артем Вахитов во обединувачки меч за титулата...

Рико Верховен: Се борам за мојата репутација

Славниот шампион во тешка категорија Рико Верховен вечерва ќе го почне турнирот на четиримината насоки на прваиот гала настан на организацијата во 2021 година. Првично...

Брутален нокаут на руски кикбоскер против српски борец (ВИДЕО)

Рускиот борец Бејбулат Исаев брутално го нокаутираше Србинот Михајло Кецојевиќ за 82 секунди. Иако кикбоксерот од нашиот северен сосед беше фаворит, сепак не се...

Рико Верховен застана на 120 килограми на мерењето

Шампионот на Глори во тешка категорија Рико Верховен демонстрираше одлична физичка форма пред неговата следна одбрана. Холандската суперѕвезда има 120 килограми пред гала вечерта на...

Промо-видео пред турнирот во тешка категорија на Глори 77

Викендов најголемата кик бокс организација ќе се врати на сцената. Глори ќе ја одржи првата гала вечер оваа година во Ротердам. Рико Верховен требаше...

Бен Садик отпадна од борбата со Рико Верховен, Глори 77 ќе го предводи турнир...

Првиот настан на промоцијата на Глори кик бокс оваа година, што ќе се одржи на 30 јануари, претрпе измени. Откако Џамал Бен Садик ја откажа...

Сетфановски: Ова е време за регенарција на телото, се подготвувам на отворено за новите...

Во време кога се е застанато и кога сите тешко им паѓа пандемијата со коронавирусот светскиот шампион во кик бокс на Супер Комбат и...

Врховниот го уништи Бен Садик онлајн (ВИДЕО)

Рико Верховен го испрати својот следен противник во вербален нокдаун две недели пред нивниот меч. Шампионот во тешка категорија на Глори ќе ја брани титулата...

Рико Верховен: Пак ќе го нокаутирам Бен Садик

Шампионот на Глори во тешка категорија Рико Верховен е подготвен за уште една одбрана на титулата. 31-годишниот борец е носечки борец на Глори 77...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хабиб: Роналдо се соочува само со еден страв во својот живот

УФЦ-шампионот Хабиб Нурмагомедов е добар пријател со Кристијано Роналдо, а меѓусебната почит двајцата ја покажале веќе неколку пати пред јавноста. Хабиб и ѕвездата на...

Фросина Рајковска-херој на денот, златен медал на „Софија опен“

Фросина Рајковска блесна на Меѓународниот таеквонодо турнир „Софија опен“ од Г-1 серијата и освои златен медал во јуниорска конкренција -42кг. До златото Рајковска стигна...

Клариса Шилдс е недостижна уште во една категорија

Клариса Шилдс е неприкосновен светски шампион уште во една категорија. Доминаторката во женскиот бокс си ја додаде и титулата во полусредна категорија на онаа...

Зауреланд за пресметката Хрговиќ-Хантер: Борбата нема да е лесна

Нисе Залуерлaнд, кој е копромотор на Филип Херговиќ, изјави дека на неговиот боксер ќе му биде тешко во пресметката со Мајкл Хантер. „Хантер е борец....

Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со ТКО во последната рунда (ВИДЕО)

Олимпискиот шампион во бокс Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со технички нокаут во 12-тата рунда. Француската надеж во тешка категорија ја освои...

Блахович и Адесања го минаа мерењето (ВИДЕО)

Јан Блахович се покажа како потежок од Израел Адесања за нивниот судир, главната борба на УФЦ 259, што ќе се одржи вечерва во Лас...

Како Мухамед Али : 75-годишна баба се бори со болест со бокс (ВИДЕО)

75-годишната Ненси ван дер Стратен од Белгија го привлече вниманието на целиот свет со својот тренинг во боксерската сала. Поранешната дизајнерка на мебел живее во...