6 C
Skopje
19/04/2021 | 05:51

Кик бокс: Четири златни, пет сребрени и шест бронзени медали од Европскиот куп „Бихаќ...

Македонските кикбоксери на Европскиот куп „Бихаќ опен 2015“, Босна и Херцеговина, освоија шест златни, шест сребрени и шест бронзени медали. Ова е голем успех на...

Победи на Ѓоргиев и Грзодановски на Светското кик бокс првенство, Михајловски оштетен (ФОТО)

Димитар Ѓоргиев и Климент Гроздановски стартуваа со победи во кик лајт на Светското сениорско првенство во Анталија,Турција, а на Стефан Михајловски борбата заврши нерешено,...

Душан Чимев го нокаутираше Бурим Рама, но судиите гледаа само еден победник

Kикбоксерот Душан Чимев беше пресилен за противникот Бурим Рама за светската титула  на ИФЦ синоќа во Фезирај /Урошевац, Косово, го нокаутираше уште во првата...

Шампион со 11 кикбоксери на „Балкан бест фајтерс“ во Ниш

Кик бокс клубот Шампион од Скопје на Меѓународниот куп „Балкан бест фајтерс“ во Ниш, Србија, ќе настапи со 11 натпреварувачи во сите конкуренции. Турнирот...

Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање...

Гокан Саки се враќа во Глори (ВИДЕО)

Во текот на преносот на Глори суперфајт серијата во Амстердам беше објавена одлична вест за организацијата. Поранешниот светски шампион, Гокан Саки, ќе се врати во...

На Бени Османоски за утре еден Грк му откажа друг доби шанаса: Верувам во...

Бени Османоски утре вечер ќе се бори на кик бокс настанот „Стори 4“ во Швајцарија, под закрила на ВКУ. Првично требаше да се сретне...

Саенчаи го освои Тај фајт турнирот (ВИДЕО)

Мај тај легендата Саенчаи е победник на Тај фајт турнирот во категоријата до 67 килограми. На последниот настан за Тајландски борби оваа година одржан во...

Еве како му беше украдена победата на Даниел Стефановски на Татнефт купот (ВИДЕО)

Синоќа Даниел Стефановски (13-11-2, 5 КО) беше поразен на многу сомнителен начин во екстра рунда на средбата со со Стас Макаренко во рускиот Казан...

Викторија Варадинова за изборот на спортист на годината: Зарем јас не сум штипско дете!?

Големата македонска кик бокс надеж, Викторија Варадинова, која во 2017 година постигна завидни резултати на меѓународната и домашната сцена реагира на изборот на спортист...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...