5 C
Skopje
19/04/2021 | 05:29

Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање...

Стефановски: Ќе гледам да го нокаутирам Филип во првата рунда и тоа да му...

Вчера објавивме дека Даниел Стефановски ќе ја брани светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип. Како што не извести светскиот првак реванш...

Димитар Георгиев: Неуспесите се предизвик за светски титули! (ВИДЕО)

Некогаш очекувањата се попусти ако претходно имало неуспеси. Но, малкумина се оние што нуспехот го сметаат за голем предизвик и од него изникнуваат како...

Македонија со 41 кикбоксер на „Балкан бест фајтерс“ во Јагодина

Утре македонската кик бокс експедиција патува за Јагодина, Србија, каде што ќе се одржи „Балкане бест фајтерс“ на кој ќе настапат натпреварувачи од 7...

Кире Лазаров на кик бокс тренинг со селекторот Дејан Митровски – Урко

Македонскиот ракометен ас Кире Лазаров својата кондиција ја одржува и кога е на одмор и далеку од сите ракометни обврски, па така беше и...

ЕКСКЛУЗИВНО – кумановецот Даниел Стефановски: Сакам да станам светски првак! (ФОТО/ВИДЕО)

Даниел Стефановски (82,5 кг) пред една недела стана шампион на Швајцарија во К-1 во ВФЦ верзија, совладувајќи го Кеви Бузер на Агровина фајт челинџ во Арау. Стефановски има 20 години и...

Шампион е наjуспешен клуб на Првото национално првенство во кик бокс, Гладијатор втор, Будо...

КБК Шампион од Скопје е најуспешен кикбокс клуб со 22 златни од вкупно 29 медали на Првото национално кик бокс првенство за 2021 година...

Миа Тодорова – најдобрата млада спортистка за 2019-та, се бори како лав и ветува...

Миа Тодорова ќе ја памети 2019 година по двете бронзи - на Европското кик бокс првенство за деца, кадети и јуниори во...

Пашоски и Митровски градат ефикасни системи за повеќе области (ВИДЕО/ФОТО)

Деновиве по повод неговиот 67 роденден д-р Славе Пашоски носител на мајсторски карате појас 8 Дан имаше интересен спаринг-тренинг со претседателот на Кик бокс...

Пинда и Урко тренираа заедно, се враќа ли Васков во КБФМ!? (ФОТО)

На Илинден во Струмица се сретнаа претседателот Кик бокс федерацијата на Македонија (КБФМ) Дејан Митровски и Славчо Васков – Пинда поранешен репрезентативец кој стана...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...