10 C
Skopje
26/02/2021 | 12:52

Зоран Петковски: Појавувањето на Д Стронгест вориорс е добро и позитивно за македонскиот кикбокс

Д Стронгест вориорс е најмладиот кик бокс клуб на македонската сцена, но со многу искусен тренер и поранешен голем натпреварувач, Зоран Петковски. Повеќе работи...

Бадр Хари посака нов меч со Рико Верховен

Љубителите на боречките вештини сонувата за трет меч меѓу Бадр Хари и Рико Верховен, а тоа е можно да се случи. Во претходните два, славниот...

Петкратен светски шампион го обвини Верховен дека бира слаби противници (ФОТО)

Рико Верховен го освои турнирот на четиримината во тешка категорија на Глори 77, но тоа не значи дека ги освои симпатиите на сите. Според петкратниот...

Брутален нокаут во стилот на Кро Кап – го исфрли противникот од рингот (ВИДЕО)

Еден од нокаутите се случи на Глори 77 кој во ретроспектива сигурно ќе биде меѓу најатрактивните во 2021 година во овој спорт. Словакот Мартин Пакас се бореше...

Седрик Думбе го нокутира Гроенхрат и ја одбрани титулата (ВИДЕО)

Седрик Дамбе (74-6-1, 44 КО) ја одбрани титулата на Глори во полутешка категорија (до 77 кг) по спектакуларната победа со нокаут во суперпресметката против...

Рико Верховен го освои трофејот на четиримината во тешка категорија

Рико Верховен ја продолжи серијата победи во Глори и ја зголеми активата на 20 победи. Дури две победи беа запишани на неговиот скор за...

Алекс Переира го совлада Вахитов и стана двоен шампион

Бразилската ѕвезда Алекс Переира е првиот двоен шампион во историјата на Глори. 33-годишниот Бразилец се сретна со Артем Вахитов во обединувачки меч за титулата...

Рико Верховен: Се борам за мојата репутација

Славниот шампион во тешка категорија Рико Верховен вечерва ќе го почне турнирот на четиримината насоки на прваиот гала настан на организацијата во 2021 година. Првично...

Брутален нокаут на руски кикбоскер против српски борец (ВИДЕО)

Рускиот борец Бејбулат Исаев брутално го нокаутираше Србинот Михајло Кецојевиќ за 82 секунди. Иако кикбоксерот од нашиот северен сосед беше фаворит, сепак не се...

Рико Верховен застана на 120 килограми на мерењето

Шампионот на Глори во тешка категорија Рико Верховен демонстрираше одлична физичка форма пред неговата следна одбрана. Холандската суперѕвезда има 120 килограми пред гала вечерта на...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...

Почина Ватанабе – првиот светски шампион во традиционално карате

Денеска на 74 години почина првиот светски шампион во традиционално карате Сенсеи Луис Ватанабе од Бразил. Тажната вест ја објави Интернационалната традиционална карате федерација...

Мајк Тајсон повика на бојкот на новaтa биографскa документарна серија

Пензионираниот американски боксер Мајк Тајсон повика на бојкот на новонајавената документарна серија на стрим-платформата Хулу за неговиот живот. „Најавата на Хулу за снимање на неовластена...

Верховен се потсмеваше со Бадр Хари на ТВ-екраните

Рико Верховен ја искористи можноста да му се потсмева на Бадр Хари за можниот трет меч меѓу нив. Шампионот на Глори во тешка категорија гостуваше...

Фјури кажа зошто ја лижел крвта на Вајлдер

Неверојатен е Тајсон Фјури, светскиот боксерски првак во тешка категорија во ВБЦ верзијата. Точно на 22 февруари минатата година, во Лас Вегас „Кралот на...

Фјури до Џошуа: Ќе те победам два пати за една недела

Смислата за хумор и способноста на Тајсон Фјури да прави шоу понекогаш ги засенува неговите боксерски способности. Овој пат „Циганскиот крал“ го пушти да ломоти...