20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 14:31

Харитонов се враќа во кик боксот, има две борби за една недела (ВИДЕО)

По три и пол години Сергеј Харитонов ќе се бори во кик боксот. На 30 мај во Москва ќе се бори против Белгиецот Фредерик Синистра....

Бобан Илиоски со нокаут до бронза, го мерка финалето на Европскиот шампионат (ФОТО)

Бобан Илиоски со нокаут во втората рунда го обезбеди вториот бронзен медал за Македонија на Европското сениорско првенство во кик бокс во Братислава, Словачка. Бобан...

Никола Нацев и Славче Арсов ќе се борат за златните медали на Балкан бест...

Кикбоксерите на Гладијатор од Штип Славче Арсов (74 кг) и Никола Нацев (69 кг) се пласираа во финалето на Меѓународниот куп „Балкан бест фајтерс“...

Димовски, Илиоски и Најдов успешно го минаа мерењето за утрешниот спектакл во Белград (ФОТО)

Александар Димовски – Димса, Бобан Илиоски и Дарко Најдов успешно го минаа мерењето за утрешниот настап на кик бокс спектаклот во Белград „Роуд ту...

Бенџамин Адегбуи: Ќе го натерам Бадр Хари да се откаже (ВИДЕО)

Поранешниот предизвикувач во тешка категорија на Глори, Бенџамин Адегбуи верува дека може да го победи Бадр Хари. Тие ќе се борат во главната борба...

Кик бокс репрезентацијата во лов на балкански трофеи

Македонската кик бокс репрезентација викендов ќе учетсвува на Балканското првенство за јуниори и сениори во Бејло Поље во Црна Гора. Селекторот Дејан Митровски – Урко...

Рамадани, Илиоски и Божиноска обезбедија бронзи на Европското кик бокс првенство!

Македонските кикбоксери вчера имаа одличен настап на Европското првенство за кадети и јуниори во Сан Себастијан, Шпанија, односно три победи во четвртфиналето во три...

Ашкилов славеше во Словенија со нокаут

  Мите Ашкилов во категоријата до 81 килограм, воо третото коло на IMTL/WMC интернационалната лига во тајландски бокс, денес во Ново Место (Словенија), извојува победа...

Погледнете го мај тај нокаутот за кој зборува целиот свет (ВИДЕО)

Вчера на познатиот тајландски Раџадамнем стадион се одржа боречки настан на кој се случи нокаут за кој зборува целиот боречки свет, со епитети како...

Урбан инвест по старо – најдобар и на „13 Ноември“ во Скопје! (ФОТО)

Урбан инвест знае да биде само најдобар во Скопје, така беше и сега на турнирот „13 Ноември“ во организација на КК Цветан Димов од...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...