20.8 C
Skopje
15/06/2021 | 14:37

Џараја физички го нападна судијата по поразот на Енфужн (ВИДЕО)

Талентирани Мохамед Џараја се бореше на настанот Енфужн Лајв 49 во Хаг против Редуан Ларкуби. По поразот по екстра рунда Мароканецот незадоволен од одлуката излезе...

Борба на Димитар Ѓоргиев од Европскиот куп во Карловац (ВИДЕО)

„Еве вака изгледа еден натпревар на трикратен светски шампион! Техника, брзина, сила, прецизност, фокусираност и најважно од се брилијантен ум е формулата за успех...

Забит Самедов и Морошану за титулата на ВБЦ

Забит Самедов ќе се бори против Каталина Морошану за светската титула во тајландски бокс на ВБЦ. Борбата ќе се одржи на Ахмат фајт шоу на...

Ретко брутален нокаут од Тајланд (ВИДЕО)

Висанупон Сор Јор Типедвиев е новиот шампион на Омони сатдионот во Бангкок во категоријата до 57,2 килограми. Висанупон ја освои титулата брутално нокаутирајќи го Фетдама...

Ванхенг Менајотхин ги изедначи 50-0 на Мејведер

Ванхенг Менајотхин го изедначи рекордот на Флојд Мејведер од 50 победи без пораз. Светскиот шампион на ВБЦ во минималната категорија во тајландскиот град Нахон Рачасим...

Бени Османоски: Во втората рунда на Гркот му направив поголем притисок кој не можеше...

„Борбата во саботата помина брзо. Немав можност да покажам многу од она што го тренирав“, вели Бени Османоски кој на кик бокс настанот „Стори...

Ситичаи во одлична борба со Грегоријан го освои турнирот, Артем Вахитов е новиот шампион...

Ситичаи Ситсонгпеенонг во Париз и го освои и вториот турнир на предизвикувачите на Глори во Франција. Откако уште еднаш беше подобар од Давид Кири во...

Даниел Стефановски – Доменекини на 30 септември во Цирих

  Даниел Стефановски по летниот одмор кој го помина на егзотични места во Централна и Јужна Америка со својата девојка на 30 септември го очекува...

ФФЦ 18 кик бокс: Петје и Бретсовац без конкуренција!

Само Петје убедливо ја одбрани својата титула на шампион во лесна категорија во ФФЦ, откако го победи Валентин Рибалко, кој се уште не е...

Рико Верховен – Андерсон Силва (ВИДЕО)

Рико Верховен во Трентон, Њу Џерси, по петти пат ја одбрани својата титулата шампион на Глори во тешка категорија. 27-годишниот Холанѓанец со прекин во втората...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...