5 C
Skopje
19/04/2021 | 04:30

Бронзен медал за Бобан Илиоски на Европското првенство во Словачка (ФОТО)

Бобан Илиоски (-81 кг, К1) го освои бронзениот медал на Европското првенство во кики бокс за сениори во Бартислава, Словачка, откако во полуфиналето загуби...

Митровски: МОК да се заложи кај Томас Бах кикбоксот да стане олимписки спорт (ФОТО)

Претседателот на Кик бокс федерацијата на Македонија (КБФМ), Дејан Митровски – Урко и Сашо Поповски, генералниот секретар на Македонскиот олимписки комитет (МОК), денеска во...

Артем Вахитов во Лион ја брани титулата на Глори

Артем Вахитов се враќа во рингот по повредата на раката и на 28 октомври на Глори 47 во Лион ја брани титулата во полутешка...

Забит Самедов го нокаутираше Мороашну за ВБЦ светската титула (ВИДЕО

Во Грозни се одржа настанот Ахмат фајт шоу. Во главната борба на вечерта Забит Самедов и Каталин Морошану се бореа за титулата ВБЦ светски шампион...

Миличиќ: Ќе летаат пердуви

Сега веќе поранешниот НБА кошаркар Дарко Миличиќ, откако реши да му се посвети на кик боксот, ја најави и првата борба, која треба да...

Познати противниците на кикбоксерите на СП, Ѓоргиев и Илиоски со тешки ривали

Нашите кикбоксери ги добија противниците на Светското сениорско првенство во Сараево, Босна и Херцеговина, кое почнува утре и ќе трае до 27 октомври. Се чини дека нашите...

Бадр Хари и Адегбај се во многу добра фрома пред мечот

Претендентите за титулата во тешка категорија на Глори, Бадр Хари и Бенјамин Адегбај не престануваат да се подготвуваат за главната борба на Глори 76,...

Димитар Ѓоргиев: Задоволен сум со бронзата, занев дека нема да ми дозволат по 4-ти...

Димитар Ѓоргиев кој го единствениот медал за македонската кик бокс репрезентација, бронзениот, на Светското првенство во кик бокс за сениори во Будимпешта, Унгарија, вели...

Митровски: Се враќаме со две бронзи од СП, а ситници фалеа за злато и...

Македонските репрезентативци освоија две бронзи на Светското кик бокс првенство во Анаталија, Турција. Со бронзи се зактитија...

Ашкилов и Андов се пласираа на Европското првенство во тај-бокс во Сплит (ФОТО)

Македонските мај тај борци Мите Ашкилов и Антонио Андов викендов учествуваа на кавлификациите во Дубровник за Европското првенство на ИФМА. што ќе се одржи...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...