13 C
Skopje
18/04/2021 | 19:06

Бадр Хари гостин на Глори во Амстердам, во тек се преговорите за борба со...

Глори следната сабота во Амстердам ќе го одржи својот 31 настан. На листата на гости е и Бадр Хари. Иако од Глори во текот на...

Стојанов поразен во контроврезен меч (ФОТО)

Глигор Стојанов синоќа на Елит фајт најт (ЕФН) 7 во Софија, Бугарија, беше поразен на контроврезен меч со Чеченцот Сејфулах Хабахадов. Иако Стојанов беше во нокдаун кон...

Струмичанецот Алекс Глигор прикажа супер борба во Тајланд

Струмичанецот Алекс Глигор Стојанов-Милев, живее во Тајланд, имаше уште една професионална борба во талјандски бокс во организација на Макс мај тај. Во многу интересна и...

Лондт, Шљивар, Мек Свини и Ајгун на турнирот на четиримината тешкаши

Микс фајт чемпионшип за настанот на 7 декември во Франкфурт најавува два турнира во кик бокс.

Нов нокаут на Саенчаи на Тај фајт, Тајланѓаните убедливи (ВИДЕО)

Тај фајт минатиот викенд одржа настан во Бангкок. По  обичај, домашните борци лесно стигнаа до победа. Саенчаи во првиот рунда го нокаутираше Русинот Јуриј Бухвалов, а...

Ситичаи во одлична борба со Грегоријан го освои турнирот, Артем Вахитов е новиот шампион...

Ситичаи Ситсонгпеенонг во Париз и го освои и вториот турнир на предизвикувачите на Глори во Франција. Откако уште еднаш беше подобар од Давид Кири во...

Рико Верховен – Андерсон Силва (ВИДЕО)

Рико Верховен во Трентон, Њу Џерси, по петти пат ја одбрани својата титулата шампион на Глори во тешка категорија. 27-годишниот Холанѓанец со прекин во втората...

Енфужн понудил 500 илјади евра за борбата Бадр Хари-Рико Верховен

Шампионот на Глори, Рико Верховен, на телевизиска емисија пред две недели изјави дека е подготвен да се бори со Бадр Хари. Мароканецот на социјалните мрежи...

Османоски ја брана светската титула: Мечот е во 5 рунди, а јас сум подготвен...

Бени Османоски утре ја брани светската титула за професионалци во мај тај во Бил, Швацарија, каде и што живее. Борбата е дел од настанот...

Хонг Мен Чои е поразен од 90 килограми полесен и 40 сантиметри понизок противник...

Хoнг Мен Чои и се врати на кик бокс мечевите за прв пат по 2008 година. 36-годишниот 218 сантиметри висок Кореец на настанот Силк роуд...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...