5 C
Skopje
19/04/2021 | 04:51

Никола Димовски на Светското првенство на Борбите

Никола Димовски ќе учествува на Светското првенство на Борбите по правилата ТНА организацијата во Русија, односно за тајландски бокс. Во првата фаза од 1/8 финалето...

Сребро и бронза за Воденски на Германското првенство

Кристијан Воденски денеска имаш добар настап на Германското државно првенство во кик бокс во дисципините семи контакт и лајт контакт до 25 клиограми. Во лајт...

Бронзениот Ивановски на прием во АСМ

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески денес го прими Мики Ивановски, кој на последното Европско првенство кик бокс во Билбао, Шпанија,...

Мики Ивановски: Ќе атакувам на професионална титула

Мики Ивановски минатата недела на Европското првенство во кик бокс за ринговни дисциплини во К-1 во категоријата до 81 килограм го освои тетото место....

Буакав Банчамек повторно ќе се бори на 15 ноември

Неделава беше објавено дека следниот дуел на познатиот мај тај натпреварувач, Буакав Банчамек (216-21-12, 56 КО) ќе се одржи на 15 ноември на турнирот...

Тренирај тајландски бокс – не земај дрога

Македонската федерација за тајландски бокс, во соработка со WMC (World Muay Thai Council) i IFMA (International Federation of Muaythai Amateur), ја продолжува кампањата за борбата...

Бадр Хари повторно заврши во затвор

Бадр Хари никако да избега од прегратките на затворот. „Bad Boy“ во светот боречката сцена повторно е зад решетки, и тоа во неговиот Мароко,...

Ивановски со бронзен медал од Европското првенство

Нашиот репрезентативец Мики Ивановски не се пласира во финалето на Европското првенство во кик бокс во Билбао во категоријата до 81 килограм во К-1,...

Тројца кикбоксери во борба за медали на Европското првенство

По дождот доаѓа сонце, па така по почетните неуспеси на нашите репрезентативци на Европското првенство во кик бокс во Билбао, Шпанија, Мики Ивановски, Љупче...

Георгиев со судиска одлука загуби од Маковеев

Со судиска одлука Димитар Георгиев ја загуби борбата против Марион Маковеев од Бугарија во категоријата до 75 килограми во лоу кик на Европското првенство...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...