4 C
Skopje
07/03/2021 | 00:28

Сите пет борби од Глори 18 (ВИДЕО)

На официјалниот „youtube“ канал на организацијата Глори, поставени се сите пет борби, кои се одржа на главната програма на претставата Глори 18, што се...

Ова е Глори 18 (ВИДЕО)

Глори ви дава шанса да погледнете како беше „зад кулисите“ на нивната последна претстава, Глори 18, што се одржа пред две недели во Олкахома,...

Кикбоксерите се збогуваа со Европското првенство

Македонските кикбоксери се збогуваа со Европското првенство во Марибор откако денеска загубија сите тројца репрезентативци. Серијата на порази ја почна Милан Кубин во категоријата до...

Вознемирувачко: Кикбоксерот Менсон почина по борбата во рингот (ВИДЕО)

Уште една спортска трагедија. Кикбоксерот Денис Мансон Јуниор почина за време на борбата во која настапуваше, по неговото аматерско деби во март годинава во КБ...

Димитар Георгиев стартуваше шампионски на Европското првенство

Димитар Георгиев го совлада Русинот Андреј Максјута со 3-0 на Европското превнство во кик бокс во Марибор, Словенија, во дисциплината лајт-кик во категоријата do...

Кикбоксерите во нов поход на Европа

На Европското првенство во кик бокс за дисциплините лајт контакт, кик лајт, поинт фајт и музичи форми во Марибор, Словенија, од 18 до 25...

Никола Димовски на Светското првенство на Борбите

Никола Димовски ќе учествува на Светското првенство на Борбите по правилата ТНА организацијата во Русија, односно за тајландски бокс. Во првата фаза од 1/8 финалето...

Сребро и бронза за Воденски на Германското првенство

Кристијан Воденски денеска имаш добар настап на Германското државно првенство во кик бокс во дисципините семи контакт и лајт контакт до 25 клиограми. Во лајт...

Бронзениот Ивановски на прием во АСМ

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески денес го прими Мики Ивановски, кој на последното Европско првенство кик бокс во Билбао, Шпанија,...

Мики Ивановски: Ќе атакувам на професионална титула

Мики Ивановски минатата недела на Европското првенство во кик бокс за ринговни дисциплини во К-1 во категоријата до 81 килограм го освои тетото место....

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хабиб: Роналдо се соочува само со еден страв во својот живот

УФЦ-шампионот Хабиб Нурмагомедов е добар пријател со Кристијано Роналдо, а меѓусебната почит двајцата ја покажале веќе неколку пати пред јавноста. Хабиб и ѕвездата на...

Фросина Рајковска-херој на денот, златен медал на „Софија опен“

Фросина Рајковска блесна на Меѓународниот таеквонодо турнир „Софија опен“ од Г-1 серијата и освои златен медал во јуниорска конкренција -42кг. До златото Рајковска стигна...

Клариса Шилдс е недостижна уште во една категорија

Клариса Шилдс е неприкосновен светски шампион уште во една категорија. Доминаторката во женскиот бокс си ја додаде и титулата во полусредна категорија на онаа...

Зауреланд за пресметката Хрговиќ-Хантер: Борбата нема да е лесна

Нисе Залуерлaнд, кој е копромотор на Филип Херговиќ, изјави дека на неговиот боксер ќе му биде тешко во пресметката со Мајкл Хантер. „Хантер е борец....

Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со ТКО во последната рунда (ВИДЕО)

Олимпискиот шампион во бокс Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со технички нокаут во 12-тата рунда. Француската надеж во тешка категорија ја освои...

Блахович и Адесања го минаа мерењето (ВИДЕО)

Јан Блахович се покажа како потежок од Израел Адесања за нивниот судир, главната борба на УФЦ 259, што ќе се одржи вечерва во Лас...

Како Мухамед Али : 75-годишна баба се бори со болест со бокс (ВИДЕО)

75-годишната Ненси ван дер Стратен од Белгија го привлече вниманието на целиот свет со својот тренинг во боксерската сала. Поранешната дизајнерка на мебел живее во...