13 C
Skopje
18/04/2021 | 20:22

Стеван Живковиќ го победи ракот на бубрегот и ја заврши боречката кариера

Најдобриот српски кикбоксер, Стеван Живковиќ, последниве неколку месеци не беше пристутен во јавноста, но тоа беше затоа што тој ја водеше најважната борба во...

Пасениер: Реваншот меѓу Бадр Хари и Верховен кон крајот на годината

Долго очекуваниот судир Рико Верховен и Бадр Хари во Оберхаузен на крајот на минатата година заврши разочарувачки, со прекин во втората рунда поради повредата...

Гергеш го победи Хрон, Маршал Андеросн Силва (ВИДЕО)

Во воведниот дел на Глори 41 Хешди Гергеш го победи непоготвениот Томаш Хрон. Египјанецот секој рунда ја доби 10 – 8. Д’Анџело Маршал го освои салбиот...

Брестовац против Верховен за појасот на Глори (ВИДЕО)

„Скорпион Стинг“ уште еднаш ќе го предизвика шампион во тешка категорија на Рико Верховен. Глори прво објави дека средбата ќе се одржи во 3...

Џараја физички го нападна судијата по поразот на Енфужн (ВИДЕО)

Талентирани Мохамед Џараја се бореше на настанот Енфужн Лајв 49 во Хаг против Редуан Ларкуби. По поразот по екстра рунда Мароканецот незадоволен од одлуката излезе...

Фабио Пинца го совлада Андреј Кулебин (ВИДЕО)

Во главната борба на првиот настан Wicked1 Duel организацијата во Париз, Фабио Пинца се бореше против Андреј Кулебин. Пинца славеше со одлука на суидиите и...

Лондт, Шљивар, Мек Свини и Ајгун на турнирот на четиримината тешкаши

Микс фајт чемпионшип за настанот на 7 декември во Франкфурт најавува два турнира во кик бокс.

Застрелан трикратен светски шампион во кик бокс

Повеќекратниот светски шампион во кик бокс, Муса Мусалаев, е застрелан пред својот дом во Германија, соопшти Аугсбургер алгемајне. Убиството е извршено во петокот (18 ноември)....

Бадр Хари гостин на Глори во Амстердам, во тек се преговорите за борба со...

Глори следната сабота во Амстердам ќе го одржи својот 31 настан. На листата на гости е и Бадр Хари. Иако од Глори во текот на...

Ситичаи во одлична борба со Грегоријан го освои турнирот, Артем Вахитов е новиот шампион...

Ситичаи Ситсонгпеенонг во Париз и го освои и вториот турнир на предизвикувачите на Глори во Франција. Откако уште еднаш беше подобар од Давид Кири во...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...