10 C
Skopje
26/02/2021 | 21:58

Кикбоксер е убиен како член на „Исламска држава!

Кикбоксeрoт од Косово, Валдет Гаши, е убиен во Сирија како член на „Исламска држава“, соопштуваат медиумите во Приштина. Гаши се приклучилл на „Исламска држава“...

Димитар Георгиев балкански шампион, Бобан Илиовски вицешампион!

  Македонската репрезентација во кикс-бокс до сега освои еден златен и еден сребрен медал на на Балканското првенство за јуниори и сениори во Ниш, Србија....

Кристијан Воденски прв на кик бокс ранг листата во Германија!

Нашиот мулти талентиран спортист за боречки спортови, Кристијан Воденски, се најде убедливо на првото место на ранг листата за кикбоксери во дисциплината лајт контакт...

Живковиќ го оствари својот сон: Во родниот Ниш ја освои титулата првак на Европа!

ФФЦ-овецот Стеван Живковиќ во петокот во родниот град Ниш ја освои титулата на шампион на Европа! Живковиќ во четири рунди на поени го победи...

Верховен ја одбрани титулата на Глори 22!

Холанѓанецот Рико Верховен минатата ноќ (петок, 05.06) во францускиот Лил ја одбрани шампионската титулата во тешка категорија на Глори. На главниот настан со едногласна...

Кикбоксерот Александар Стојковски му кажа збогум на ергенскиот живот!

Поранешниот репрезентативец  на Македонија во кик бокс и носител на бронзен медал од Светското првенство, Александар Стојковски, му кажа збогум на ергенскиот живот. Тој...

Жан Клод ван Дам- „Кикбоксер“ танц! (ВИДЕО)

Погледнете го кик-бокс танцот на Жан Клод ван Дам во легендарниот филм „Кикбоксер“, кој денес е посебна атракција. https://youtu.be/CE8XKeN0zk4

Респект за вистинскиот љубител на кикбоксот – Еркан Ќаил!

Еркан Ќаил е голем вљубеник во кикбоксот. За да го бодри својот омилен клуб „Фајт тим“ на Државното  изборно превснтво изминатиот викенд во Скопје...

Погледнете го хајглајтот на српскиот нокаутер Љубо Јалови! (ВИДЕО)

Еден од најталентираните кикбоксери во регионот, Србинот Љубо Јалови, го издаде својот прв голем видео белег, а ние ви го презентиреаме.  Кај Љубо, која веќе...

Александра Неделковска: Целта на Каиџи е кикбоксот да стане олимписки спорт!

Претседателот на Македонската кик бокс федерација, Александра Неделковска, учестуваше во работата на Бордот на директори на ВАКО - Европа и ВАКО - Свет во...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...

Почина Ватанабе – првиот светски шампион во традиционално карате

Денеска на 74 години почина првиот светски шампион во традиционално карате Сенсеи Луис Ватанабе од Бразил. Тажната вест ја објави Интернационалната традиционална карате федерација...