5 C
Skopje
19/04/2021 | 05:33

Сексипилната Сани доби понуда од 100.000 долари да сними порно филм (ВИДЕО)

Непристоен предлог добила 43-годишната русокоса девојка, Тами Сич, која се појавуваше во рингот под името Сани, ќе добие 100.000 долари, ако сними 90 минутен...

Плакета за промоција и развој на кикбоксот на Дејан Митровски – Урко на Европскиот...

На претседателот на Кик бокс маитаи федерацијата на Македонија и селектор на репрезентацијата Дејан Митровски – Урко...

Почина легендарниот Бранко Цикатиќ

На 66-годишна возраст почина легендарниот хрватски и југословенски борец Бранко Цикатиќ. „Хрватскиот тигар“ стана легенда за боречките вештини, кога на 38-годишна возраст, во 1993 година,...

Мики Ивановски го совлада европскиот и светски вицешамион Томанов во Дупница на Про фајт...

Мики Ивановски синоќа ја извојува 24 професионална победа во 34 борба на Про фајт 17 во Дупница,...

Даниел Стефановски успешно го мина мерењето за светската титула во Суперкомбат

Даниел Стефановски успешно гопомина мерењето пред вечерашниот меч за светската титула на Суперкомбат во К-1 со Аделин Михаила од Романија. Историската борба за нашиот Стефановски...

Дејан Митровски: „Карловац опен“ е показател за подготвеноста на нашите кикбоксери, а ова е...

Македонските кикбосекри на Европскиот куп „Карловац опен 2020“ се изборија за четири финалиња и една бронза на првиот натпреварувачки...

Димитар Георгиев балкански шампион, Бобан Илиовски вицешампион!

  Македонската репрезентација во кикс-бокс до сега освои еден златен и еден сребрен медал на на Балканското првенство за јуниори и сениори во Ниш, Србија....

Пет медали за Шампион на Европскиот куп „Карловац опен 2020“ (ФОТО)

Кик бокс клубот Шампион освои 5 медали – 3 сребени и 2 бронзени на Европскиот куп „Карловац...

Погледнете ја единствената ММА борба на Бадр Хари (ВИДЕО)

Најпопуларниот кикбоксер во светот, Бадр Хари,  во кариерата одарботи и една ММА борба. Мароканецот во мај 2002 година 17 години настапи на настанот „Шоото Холанд“...

Даниел Стефановски го нокаутираше Доменикини во првата рунда (ФОТО/ВИДЕО)

Даниел Стефановски – Македонскиот воин извојува уште една победа со нокаут и тоа во првата рунда. Стефановски на Цирихер Кампфнахт во категоријата до 81 килограм...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...