1 C
Skopje
03/03/2021 | 07:11

Рико Верховен: Пак ќе го нокаутирам Бен Садик

Шампионот на Глори во тешка категорија Рико Верховен е подготвен за уште една одбрана на титулата. 31-годишниот борец е носечки борец на Глори 77...

Џамал Бен Садик: Ќе го симнам од тронот Рико Верховен

Џамал Бен Садик е подготвен да го симне од тронот Рико Верховен. Тие ќе се борат на Глори 77, што ќе се одржи на крајот...

Светскиот шампион во К-1, Чингис Алазов ќе се бори во ОНЕ Шампионатот

„ОНЕ Шампионатот“ ги засили своите редови со уште една ѕвезда. Во вторникот (14 јануари), азискиот борбен синџир објави дека двократниот светски шампион во К-1,...

Рико Верховен: Со Бадр се уште не е завршено

Шампион во тешка категорија на Глори, Рико Верховен, не очекува наскоро неговиот голем противник Бадр Хари да ја заврши кариерата. 36-годишниот Холанѓанец со мароканско потекло...

Росмален во болница, сестра му почина по удар од камион (ВИДЕО)

Поранешниот двоен шампион на Глори, Робин ван Росмален и неговата сестра во средата попладне учествуваа во тешка несреќа на А2 во Утрехт. Почина 29-годишната...

Бадр Хари: Во 2021 година ќе станам чудовиште

Легендарниот Бадр Хари нема намера да ја прекине со кик боксот, иако неговата кариера е во пад со години. 36-годишниот Мароканец е во серија...

Четири борби за титулите на Глори 77

Најголемата кик бокс организација во светот Глори впечатливо ќе ја почне новата 2021 година. На крајот на месецот во Холандија, организацијата ќе биде домаќин...

Бадр Хари стана татко на близнаци

Новата година почна многу добро за Бадр Хари (36) и неговата сопруга Дафне Романи (34). Станаа родители на близнаци. Ова го откри Дафне со...

Рико Верховен ја почна 2021-та во сала

Кик-боксот ѕвездата Рико Верховен почна со тренинзи на првиот ден од Новата година. Холандскиот шампион во тешка категорија на Глори продолжи со активностите наместо да...

Адегбуи ги продаде 2.500 евра ракавиците со кои го нокаутира Бадр Хари

Бенџамин Адегбуи ги продаде раквиците со кои го нокаутира Бадр Хари во декември, веќе минатата година. Адегбуи успеа да преживее во втората рунда по тешкиот...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...