5 C
Skopje
19/04/2021 | 05:20

Бобан Илиоски ефектно ја заврши годината, победи со ТКО (ВИДЕО)

Бобан Илиоски извјува ефектна победа со прекин во првата рунда во професионалниот меч проти Милош Бајовиќ во Нови Сад, Србија. Илоски тргна силно од првата...

Официјално: Рико Верховен и Бадр Хари на 10 декември

Дуелот меѓу Рико Верховен и Бадр хари е долго очекуваниот кик бокс настан во последните неколку години, а средбата има и официјален датум и...

Даниел Стефановски утре се бори со Јонут Сандур на Суперкомбат

Даниел Стефановски утре настапува на Суперкомбат Ворлд ГП настанот во Романија. Стефановски во лесно-тешка  категорија до 81 килограм ќе се сретне со домашниот борец...

ДАНИЕЛ СТЕФАНОВСКИ со нокаут до СВЕТСКИ ПРВАК (ФОТО/ВИДЕО)

Даниел Стефановски е светски првак во К-1 на Суперкомбат. На Стефановски му требаа 1 минута и 41 секунда да го нокутира Аделин Михаила од Романија на...

Мики Ивановски го совлада Тони Микелиќ во главната борба на ГФН во Пула, Мирза...

Синоќа во Пула се одржа ММА и кик бокс настан Гладијатор фајт најт 2 (ГФН). Во мечот на вечертаво К-1 до 85 килограми, нашиот Мики...

Бадр Хари: Ќе се борам само со сериозни кандидати

Легендарниот кикбоксер Бадр Хари ќе се врати во рингот на крајот од годината и ќе ја одржи...

Едно злато и три сребра од четирите финалиња на „Карловац опен 2020“

Во четирите финалиња на Европскиот куп „Карловац опен 2020“ во Хрватска, од нашите кикбоксери злтен медал освои само Никола Бубевски, додека Петар Велковски, Марко...

Никола Бубевски го освои златниот медал на Европски куп „Карловац опен!

Никола Бубевски од битолски Енерџи го совлада Хравтот Петар Топиќ на Европскиот куп „Карловац опен 2020“ во Хрватска и...

Славниот борец Денис Алексио осуден на 15 години затвор

Познатиот кик боксер Денис Алексио е осуден на 15 години затвор. 58-годишниот Американец е осуден на два судски процеси по 28 точки од обвинението за...

Уште 12 медали за Македонија, Илиоски и Ризов најдобри сениори на Балканското кик бокс...

Нашите кик бокс репрезентативци освоија уште 12 медали - 4 златни и 8 сребрени на Балканското првенство во Сараево, Босна и Херцеговина. Бобан Илиоски...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...