1 C
Skopje
03/03/2021 | 06:59

Брутален нокаут во стилот на Кро Кап – го исфрли противникот од рингот (ВИДЕО)

Еден од нокаутите се случи на Глори 77 кој во ретроспектива сигурно ќе биде меѓу најатрактивните во 2021 година во овој спорт. Словакот Мартин Пакас се бореше...

Седрик Думбе го нокутира Гроенхрат и ја одбрани титулата (ВИДЕО)

Седрик Дамбе (74-6-1, 44 КО) ја одбрани титулата на Глори во полутешка категорија (до 77 кг) по спектакуларната победа со нокаут во суперпресметката против...

Рико Верховен го освои трофејот на четиримината во тешка категорија

Рико Верховен ја продолжи серијата победи во Глори и ја зголеми активата на 20 победи. Дури две победи беа запишани на неговиот скор за...

Алекс Переира го совлада Вахитов и стана двоен шампион

Бразилската ѕвезда Алекс Переира е првиот двоен шампион во историјата на Глори. 33-годишниот Бразилец се сретна со Артем Вахитов во обединувачки меч за титулата...

Рико Верховен: Се борам за мојата репутација

Славниот шампион во тешка категорија Рико Верховен вечерва ќе го почне турнирот на четиримината насоки на прваиот гала настан на организацијата во 2021 година. Првично...

Брутален нокаут на руски кикбоскер против српски борец (ВИДЕО)

Рускиот борец Бејбулат Исаев брутално го нокаутираше Србинот Михајло Кецојевиќ за 82 секунди. Иако кикбоксерот од нашиот северен сосед беше фаворит, сепак не се...

Рико Верховен застана на 120 килограми на мерењето

Шампионот на Глори во тешка категорија Рико Верховен демонстрираше одлична физичка форма пред неговата следна одбрана. Холандската суперѕвезда има 120 килограми пред гала вечерта на...

Промо-видео пред турнирот во тешка категорија на Глори 77

Викендов најголемата кик бокс организација ќе се врати на сцената. Глори ќе ја одржи првата гала вечер оваа година во Ротердам. Рико Верховен требаше...

Бен Садик отпадна од борбата со Рико Верховен, Глори 77 ќе го предводи турнир...

Првиот настан на промоцијата на Глори кик бокс оваа година, што ќе се одржи на 30 јануари, претрпе измени. Откако Џамал Бен Садик ја откажа...

Врховниот го уништи Бен Садик онлајн (ВИДЕО)

Рико Верховен го испрати својот следен противник во вербален нокдаун две недели пред нивниот меч. Шампионот во тешка категорија на Глори ќе ја брани титулата...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...