0 C
Skopje
03/03/2021 | 09:19

Кристијан Воденски: Не е фер! Победив, борбата ја прогласија нерешено, бидејќи сме деца!

Кристијан Воденски денес на Фајт ивент Судервих  иге едишн хероик ботел во К-1 во фулконтакт се бореше со Колин Колчак, при што борбата од...

Росмален во болница, сестра му почина по удар од камион (ВИДЕО)

Поранешниот двоен шампион на Глори, Робин ван Росмален и неговата сестра во средата попладне учествуваа во тешка несреќа на А2 во Утрехт. Почина 29-годишната...

Во Јапонија се одржа меморијал за Бранко Цикатиќ (ВИДЕО)

Јапонија се опрости со Бранко Цикатиќ. Легендарниот хрватски борец почина на 23 март, а во организација јапонскиот Чакурики се одржа настан во знак на сеќавање...

Хадис Рамадани го освои појасот на ВКУ-Швајцарија

Синоќа кикбоксерот Хадис Рамадани (4-0) ја забележа четвртата професионална победа во четвртата борба во Швајцарија. Тој го победи Јанус Сутер на Фајт најт во...

Каратеева – петкратната европска шампионка во кик бокс е пронајдена мртва

Дијана Каратеева - петкратната европска шампионка во кик бокс е пронајдена мртва во нејзиниот дом во Абакан, Хакасија, објави руската новинска агенција ТАСС. Според првичните...

Димитар Георгиев балкански шампион, Бобан Илиовски вицешампион!

  Македонската репрезентација во кикс-бокс до сега освои еден златен и еден сребрен медал на на Балканското првенство за јуниори и сениори во Ниш, Србија....

Почина кикбосерка по борбата во „ФФФС“

Саи Алетаха почина во Саутемптон по борбата во саботата на настанот „Fast and Furious Fight Series“ кога...

Малиот Ји Лонг славеше со прекин против корејскиот џин Чои (ВИДЕО)

Во главната борба на Мас фајт настанот во Макао, 176 сантиметри високиот Ји Лонг се бореше против 40 сантиметри повисокиот и повеќе од двојно...

Подготовките на Рико Верховен за Бадр Хари ( ВИДЕО)

Шампионот  на Глори во тешка категорија, Рико Верховен, на 10 декември во Оберхаузен се бори со Бадр Хари. Во овој меч појасот на шампионите нема...

Синот на Андерсон Силва освои два појаси (ВИДЕО)

Синот на Андерсон Силва успешно ја продолжува боречката кариера. Откако пред седум месеци го...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...