1 C
Skopje
03/03/2021 | 05:53

Бадр Хари повторно влезе во форма

Големата легенда на кик-боксот Бадр Хари се врати во борбена форма. 36-годишниот ветеран е далеку од неговите најдобри години и многумина веруваат дека  веќе...

Верховен се потсмеваше со Бадр Хари на ТВ-екраните

Рико Верховен ја искористи можноста да му се потсмева на Бадр Хари за можниот трет меч меѓу нив. Шампионот на Глори во тешка категорија гостуваше...

Рико Верховен откри како човек може да постигне сè

Актуелниот славен шампион во тешка категорија Рико Верховен и раскажа на навивачите како можат да постигнат се што сакаат. 31-годишниот шампион е на врвот...

Кикбосерот Славчо Васков-Пинда го гупи ФК Беласица!

Како што пишува порталот strumicadenes.mk, фудбалсиot клуб „Беласица“ има нов сопственик, и тоа кикбоксерот Славчо Васков-Пинда, а  стана и концесионер на стадионот ,,Младост“, пренесува...

Бени Османоски по трети пат ја одбрани светската титула во К-1 (ВИДЕО)

Бени Османоски по трети пат ја одбрани светската титула на ВКУ/WKU во К-1 до 82 килограми со нокаут во втората рунда. Османоски синоќа на настанот...

Бадр Хари засилено тренира и за време на Рамазанските пости (ФОТО/ВИДЕО)

Големата кик бокс легенда, Бадр Хари остана без борба во јуни, откако Глори објави дека го откажуваат настанот Глори 78: Бадр против Бени, закажан...

(ВО ЖИВО) Борбата на Викторија Варадинова на „Купот на нациите“

Кик бокс спектаклот „Куп на нациите“ во Ниви Сад, Србија, може да го следите во живо и преку Ипон.мк со почеток во 18 часот....

Вечерва Бобан Илиоски се бори за европската титула на ВАКО-ПРО со Љубо Јалови (ФОТО)

Бобан Илиоски синоќа успешно го помина соочувањето со Љубо Јалови од Србија за европската на титула на ВАКО ПРО во К-1 до 81,4 кг...

Погледнете ја единствената ММА борба на Бадр Хари (ВИДЕО)

Најпопуларниот кикбоксер во светот, Бадр Хари,  во кариерата одарботи и една ММА борба. Мароканецот во мај 2002 година 17 години настапи на настанот „Шоото Холанд“...

Бадр Хари ветува ремек дело на средбата со Верховен

Легендарниот шампион во кик бокс, Бадр Хари, верува дека ќе може да го нокаутира шампионот во тешка...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...