0 C
Skopje
03/03/2021 | 09:27

Митровски: Викторија можеше да прикаже многу подобра борба доколку кондиционо беше поподготвена

Тренерот на Вардинова, Дејан Митровски –Урко вели дека Викторија можела да прикаже и подобра борба со Наџа Милјанчевиќ на Купот на нациите во Нови...

Варадинова: Намалувањето на килажата не ми влијаеше добро, а искуството на противничката пресуди

Очекував дека ќе можам да се држам со мојата противничка, но, сепак, се испостави дека намалувањето на килажата не ми влијаеше добро, иако бев...

Милјанчевиќ славеше против Варадинова (ВИДЕО)

Наџа Милјанчевиќ ја совлада Викторија Варадинова во професионалниот меч во К1 на кик бокс спектаклот „Куп на нациите“ во Ниви Сад, Србија. Милјанчевиќ победи со...

Кикбосерот Славчо Васков-Пинда го гупи ФК Беласица!

Како што пишува порталот strumicadenes.mk, фудбалсиot клуб „Беласица“ има нов сопственик, и тоа кикбоксерот Славчо Васков-Пинда, а  стана и концесионер на стадионот ,,Младост“, пренесува...

Дејан Митровски-Урко се сретна со претседателот на ВАКО за ЕП во Скопје

На денешниот состанок на претседателот на ВАКО/WAKO, Борсилав Пелевиќ и Рој Бејкер, вршител на должноста претседател, со претседателот на Кик бокс федерцијата на Македонија,...

Вечерва Бобан Илиоски се бори за европската титула на ВАКО-ПРО со Љубо Јалови (ФОТО)

Бобан Илиоски синоќа успешно го помина соочувањето со Љубо Јалови од Србија за европската на титула на ВАКО ПРО во К-1 до 81,4 кг...

(ВО ЖИВО) Борбата на Викторија Варадинова на „Купот на нациите“

Кик бокс спектаклот „Куп на нациите“ во Ниви Сад, Србија, може да го следите во живо и преку Ипон.мк со почеток во 18 часот....

ВАКО избира најдобри кикбоксер-ка и тренер: Ѓоргиев и Манојловски наши адути

Светската кик бокс организација ВАКО бира кик боксери на годината, и во машка и во женска конкуренција, како и тренер на годината. Изборот ќе се...

Бени Османоски по трети пат ја одбрани светската титула во К-1 (ВИДЕО)

Бени Османоски по трети пат ја одбрани светската титула на ВКУ/WKU во К-1 до 82 килограми со нокаут во втората рунда. Османоски синоќа на настанот...

Бобан Илиоски ефектно ја заврши годината, победи со ТКО (ВИДЕО)

Бобан Илиоски извјува ефектна победа со прекин во првата рунда во професионалниот меч проти Милош Бајовиќ во Нови Сад, Србија. Илоски тргна силно од првата...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...