6 C
Skopje
27/02/2021 | 00:57

Верховен се потсмеваше со Бадр Хари на ТВ-екраните

Рико Верховен ја искористи можноста да му се потсмева на Бадр Хари за можниот трет меч меѓу нив. Шампионот на Глори во тешка категорија гостуваше...

Рико Верховен откри како човек може да постигне сè

Актуелниот славен шампион во тешка категорија Рико Верховен и раскажа на навивачите како можат да постигнат се што сакаат. 31-годишниот шампион е на врвот...

Поранешната на Рико Верховен се откажа од неговото име (ФОТО)

Поранешната девојка на Рико Верховен и мајка на неговите три деца, Џеки, е решена да ги прекине сите врски со него. Двојката не е заедно...

41-годишнак го предизвика Бадр Хари (ВИДЕО)

Враќањето на Бадри Хари во рингот може да биде против искусниот Џејмс Максвини, кому не му пречи да се испроба против ѕвездата. 41-годишниот Британец на...

Рико Верховен: Има уште што да докажам

Шампионот на Глори во тешка категорија Рико Верховен верува дека има уште многу што да докаже во рингот. 31-годишниот ветеран е на врвот многу...

Мароканскиот Супер полицаец сака да му се одмазди на Верховен

Поранешниот марокански полицаец Хишам Малуи сака да му се одмазди на Рико Верховен за поразите што им ги нанесе на сите негови сонародници. Затоа Супер...

Верховен му помага на болно дете (ВИДЕО)

Шампионот на Глори во тешка категорија Рико Верховен покажа големо срце и уште еднаш помогна на болно дете. Кик бокс ѕвездата уште еднаш се приклучи...

Бадр Хари посака нов меч со Рико Верховен

Љубителите на боречките вештини сонувата за трет меч меѓу Бадр Хари и Рико Верховен, а тоа е можно да се случи. Во претходните два, славниот...

Петкратен светски шампион го обвини Верховен дека бира слаби противници (ФОТО)

Рико Верховен го освои турнирот на четиримината во тешка категорија на Глори 77, но тоа не значи дека ги освои симпатиите на сите. Според петкратниот...

Брутален нокаут во стилот на Кро Кап – го исфрли противникот од рингот (ВИДЕО)

Еден од нокаутите се случи на Глори 77 кој во ретроспектива сигурно ќе биде меѓу најатрактивните во 2021 година во овој спорт. Словакот Мартин Пакас се бореше...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...