Погледнете како Витали Кличко стана светски шампион во кик бокс (ВИДЕО)

Како и многу врвни борци пред и по него и Витали Кличко се префрли во боксот од кикбоксот. За време на кикбокс кариерата два пати беше аматерски светски шампион и четири пати ја освои шампионската титула во професионалните организации. Во септември...

Во Јапонија се одржа меморијал за Бранко Цикатиќ (ВИДЕО)

Јапонија се опрости со Бранко Цикатиќ. Легендарниот хрватски борец почина на 23 март, а во организација јапонскиот Чакурики се одржа настан во знак на сеќавање на првиот победник на К-1 Гранд при. Славниот ММА борец Шиња Аоки се настапи во про...

Ситичаи потпиша за ОНЕ Чемпионшип

Најдобриот кикбоксер на тежина од 70 килограми Ситичаи Ситсонгпееног потпиша за ОНЕ Чемпионшип. 28-годишниот Тајландец е поранешен шампион на Глори во лесна категорија, но се чини дека водечката светска кик бокс промоција едвај чекаше да се ослободи од него. Прво е...

Бадр Хари засилено тренира и за време на Рамазанските пости (ФОТО/ВИДЕО)

Големата кик бокс легенда, Бадр Хари остана без борба во јуни, откако Глори објави дека го откажуваат настанот Глори 78: Бадр против Бени, закажан за 20 јуни во Ротердам. Ова се должи на ограничувањата наметнати поради коронавирусот. Сепак, Хари...

Рико Верховен: Трчањето е терапија

Долгогодишниот шампион на Глори во тешка категорија, Рико Верхвен, продолжува да ја подобрува формата и за време на карантинот. 31-годишниот Врховен ги повика своите фанови да бидат активни и да тренираат. Тој објави фотографија од тренингот на кој трча и...

Погледнете ја единствената ММА борба на Бадр Хари (ВИДЕО)

Најпопуларниот кикбоксер во светот, Бадр Хари,  во кариерата одарботи и една ММА борба. Мароканецот во мај 2002 година 17 години настапи на настанот „Шоото Холанд“ во Шалкаар. Дебито на Хари не траеше долго, бидејќи беше поразен со давење со раце за...

Одложен Глори 78: Бадр против Бени

Најголемата кик бокс организација во светот Глори објави дека го откажуваат настанот Глори 78: Бадр против Бени, закажан за 20 јуни во Ротердам. Во моментов, во многу земји во светот има строги мерки заради коронавирусот кои вклучуваат домашен карантин, социјална...

Поставена ѕвезда за мечот меѓу Бадр Хари и Рико Верховен во Арнхем (ФОТО)

Бадр Хари и Рико Верховен си ги одмерија силите по втор пат на 21 декември 2019 година во Арнхем на стадионот Гелредом. Борбата беше многу интересна и Хари успеа два пати да го прати шампионот во нокдаун. Мароканецот водеше...

Јапонците му пркосеа на коронавирусот, одржаа кик бокс настан со 10.000 гледачи

Спортските натпревари ширум светот се откажани поради пандемијата на коронавирус, но во Јапонија и пркосеа на заразата. Така, покрај сите можни првенства, со исклучок на Белорусија, каде се уште се игра, откажани се и Европското првенство во фудбал, Копа Америка,...

Потсетете се на најголемите моменти во кариерата на Цикатиќ (ВИДЕО)

На 66-годишна возраст почина легендарниот хрватски и југословенски борец Бранко Цикатиќ. „Хрватскиот тигар“ стана легенда за боречките вештини, кога на 38-годишна возраст, во 1993 година, го освои први К-1 Гранд при нокаутирајќи го во финалето Ернесто Хуст. Пред да замине за...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Чисора: Додека го чекам Усик би можел да одработам ММА меч во Белатор

Додека ја чека борбата со Александр Усик, Дерек Чисора би можел да одработи ММА меч за Белатор. Чисора требаше да се бори со Украинецот овој...

На 80-годишна возраст почина Цено Ценев

Почина Цено Ценов, претседател на Европската федерација во борење и потпретседател на Светската централа  (UWW/ОСБ), на 80-годишна возраст, соопшти Бугарската боречка федерација. Бугаринот беше фактор...

Мајк Тајсон за пеколниот живот: Бев момче, а тој ме силуваше и тепаше…

Тоа што Мајк Тајсон го минал во своите 53 години живот, група луѓе заедно не би го минале за цел живот. А се започнало...

Се договара бокс меч меѓу Нгану и Дилиен Вајт

Боксерскио промотор Еди Херн сака да ги спротивстави Френсис Нгану и Дилиен Вајт во бокс меч. Херн планира да почне разговори со Дана Вајт,...

Дерн испиша историја во женското ММА на УФЦ

Мекензи Дерн (9-1 ММА, 4-1 УФЦ) беше најголема фаворитка во борбата против Хана Сиферс (10-6 ММА, 2-4 УФЦ) во сламка категорија, од целата фајт...