18 C
Skopje
12/05/2021 | 10:56

Сребрен медал за Бобан Илиоски на Европското првенство во Шпанија! (ВИДЕО)

Бобан Илиоски  го освои сребрениот медал на Европското првенство за јуниори и кадети во Сан Себастијан, Шпанија. Илиоски (-71 кг – лоу кик) во финалето...

На Европското првенство во кик бокс немаше сериозни повреди

На Европското првенство во кик бокс за кадети и јуниори во Скопје донесе многу возбудливи и жестоки борби и по некоја повреда. Главниот лекар...

ЕКСКЛУЗИВНО-Божиноска и Илиоски: На следното првенство нема да дозволиме изненадување, ќе бидеме шампиони!

Македонските кикбоксери во вчерашните финалиња на Европското првенство за кадети и јуниори во Сан Себастијан, Шпанија, беа поразени и ги освоија сребрените медали. Сепак,...

Познати противниците на кикбоксерите на ЕП, Тодорова обезбеди бронза

Македонската репрезентативци во кик бокс ги добија противниците на Европското првенство за деца, кадети и јуниори во Гиор – Унгарија, кое ќе трае до...

Јетмир Емрули ќе ја претставува Македонија на ЕП во кик бокс во Марибор

Кик бокс федерацијата на Македонија соопшти дека на Европското сениорско првенство во Марибор, Словенија, кое почна денеска и ќе трае до 30 октомври, прв...

Храбра борба на Марко Тодоров на ЕП, Синиша Милошевиќ совладан од Мантила

Синиша Милошевиќ и Марко Тодоров се поразени во првите средби на Европското кик бокс првенство за деца, кадети и јуниори во Гиор – Унгарија. Марко...

Манјоловски е во полуфиналето на ЕП во кик бокс, Македонија обезбеди три бронзи

Светскиот првак во кик бокс, Ненад Манојловски, се палсира во полуфиналето на Европското првенство во кик бокс што се одржува во Грција и обезбеди...

Воденски прв на Европското првенство на ВКУ во кик бокс!

Кристијан Воденски го освои првото место на Европското првенство во кик бокс во лајт конктак во категоријата до 25 килограми за деца. Тој го...

Дејан Митровски: Ѓоргиев и Илиоски ќе се борат со светски прваци, но ние одиме...

По сигурните настапи денеска на Димитар Ѓоргиев и Бобан Илиоски на Европското кик бокс првенство за сениори во Братислава, Совачка, односно пласман во полуфиналето...

Димитар Ѓоргиев ќе се бори за четвртиот златен медал во кариерата на Европксото првенсво...

Трикратниот светски првак Димитар Ѓоргиев се пласира во финалето на Европското кик бокс првенство за сениори во Братислава, Словачка, совладувајќи го Србинот Милош Цвјетичанин со 3-0 во полуфиналето. Ѓоргиев...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Џон Џонс ја одбива борбата со Стипе Миочиќ

Изгледа дека Џон Џонс не е обожавател на плановите на претседателот на УФЦ, Дана Вајт, за меч во тешка категорија со Стипе Миочиќ. Џонс сакаше...

Вајт се сомнева дека повторно ќе го видиме Ник Дијаз во УФЦ

Ветеранот на УФЦ, Ник Дијаз изјави дека размислува да се врати во спортот. Иако се чини физички подготвен за повеќе борби, претседателот на организацијата, Дана...

Еди Херн ги соопшти крајните дати за мечот Џошуа-Фјури

Битката меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури за светската титула во тешка категорија ќе се одржи во Саудиска Арабија, а тоа го кажа промотерот...

Познат датумот на Светското првенство во бокс во Белград

Договорени се датумите на Светското првенство во бокс за мажи АИБА во 2021 година во Белград, Србија. Турнирот ќе се одржи од 26 октомври...

Балканец и Бучим на заеднички подготовки пред ЕП-а за пионери и кадети

Големите ривали во борењето Балканец и Бучим соработуваат за успех на европските првенства за пионери и кадети во Софија и Самоков во Бугарија. На иницијатива...

Били Џо Сандерс по поразот: Ме пронајде со добар удар

Поранешниот шампион на ВБО во супер средна категорија, Били Џо Сандерс зборуваше за неговиот прв професионален пораз во неделата наутро. Британецот беше поразен од Сол...

Конор Мек Грегор размислува да го купи ФК Селтик

Големата ѕвезда на УФЦ, Конор Мек Грегор е решен да купи фудбалски тим. Озлогласениот неодамна на социјалните мрежи изјави дека сака да го купи...