15 C
Skopje
10/05/2021 | 10:10

Александар Македонски ќе се бори на Европското првенство во Скопје!

Александар Македонски ќе се бори на Европското првенство во кик бокс за јуниори и кадети во Скопје. Не, ова не е шега или играње со...

Митровски: Бронзениот медал на Миа Тодорова е успех, горд сум на сите што го...

Македонските кик бокс репрезентативци освоија еден медал на Европското првенство за деца, кадети јуниори во Гиор, Унгарија,...

Кикбоксерите се збогуваа со Европското првенство

Македонските кикбоксери се збогуваа со Европското првенство во Марибор откако денеска загубија сите тројца репрезентативци. Серијата на порази ја почна Милан Кубин во категоријата до...

Димитар Ѓоргиев го обезбеди четвртото полуфинале за Македонија на ЕП (ФОТО)

И Димитар Ѓорѓиев е во полуфиналето Европското првенство во кик бокс во Лутраки, Грција, откако во четврфиналето триумфираше со убедливи 3-0 против Унгарецот Питер...

Македонија ќе биде домаќин на ЕП во кик бокс 2017 година!

Македонија ќе биде домаќин на јуниорското ЕП во кик-бокс за јуниори и кадети кое ќе се одржи во 2017 година. Ова беше соопштено на Генералното...

Кубин и Божиновска ќе се борат за златен медал на ЕП во кик бокс...

Милан Кубин (-79 кг) и Марија Божиновска (-70 кг) ќе се борат за европската титула на Европското првенство во кик бокс во лајт кик...

Европското првенство во кик бокс за сениори презакажано за декември

Европското првенство во кик бокс за сениори и ветерани кое првобитно беше закажано за октомври е презакажано и ќе се одржи од 5 декември...

Никола Нацев обезбеди бронзен медал на ЕП во кик бокс (ФОТО)

Никола Нацев (+69 кг ) го совлада Алесандро Каркано од Италија со 3-0 и се пласира во полуфиналето на Европското првенство во кик бокс...

Кикбоксерите го почнуваат походот на Европа

Македонската кик бокс репрезентација ги започнува настапите на сениорското Европско првенство во Билбао, Шпанија, во ринговни дисциплини-лоу кик, К-1 и фулконтакт. Под водство на селекторот...

Илиоски и Божиноска ќе се борат за златни медали на ЕП во Шпанија!

Бобан Илиоски и Марија Божиноска ќе се борат за златен медал на Европското првенство за јуниори и кадети во Сан Себастијан, Шпанија, а Хадис...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бутелчани го пречекаа херојот Дејан Георгиевски (ФОТО)

Бутелчани го пречекаа својот херој Дејан Георгиевски. Стотици граѓани на населабата и членови ТК Бутел му приредија незаборовен дочек пред црквата „Свети Јован“ со...

Дејан Георгиевски: Јас живеев и ќе живеам за олимписки медал, пред и над се...

„Со ваков тим, со ваков темелен и долгогодишен план, со ваква поддршка од семејството, со ваква поддршка од сите вас, особено со моите тренери...

Алекс Мороно го згази Доналд Цероне во првата рунда

Алекс Мороно успеа да се издигне во Лас Вегас во биткаta која ја прифати по кратко известување. 30-годишниот Американец се соочи со легендата Доналд...

Канело Алварез го споре Били Џо Сандерс во 8.рунда

Мексиканската боксерска ѕвезда Канело Алварез (56-1-2, 38 КО) го победи Британецот Били Џо Сандерс (33-1, 14 КО) со технички нокаут во осмата рунда. Со...

Марина Родригез подобра од Мишел Вотерсон, нов пораз на Каубојот

Марина Родригез (14-1-2) со едногласна одлука на судиите ја победи Американката Мишел Вотерсон (18-9) во главната борба на УФЦ Вегас 26 настанот во Невада....

Хантер се откажа од борбата со Хрговиќ, поранешен првак можен противник на Хрватот?

Откако Мечрум бокс доби право да организира борба меѓу најдобриот хрватски боксер Филип Хрговиќ (12-0) и Мајкл Хантер (19-1-1), остануваше само да се решат...

Костовски: Радувај се Македонијо, во Токио одиме по злато и никако поинаку! (ФОТО)

Дејан Георгиевски со победа над актуелниот олимписки шампион Радик Исаев од Азербејџан со резултат 13- :6 обезбеди историска олимписка норма за Македонија, за олимпиското...