14.8 C
Skopje
18/06/2021 | 06:50

Сребрен медал за Марија Божиноска на Европското првенство во кик бокс

Македонската репрезентативка во кик бокс, Марија Божиноска, го освои сребрениот медал на Европското првенство за сениори кое се одржува во Лутраки , Грција. Таа во...

Ѓоргиев и Манојловски се закитија со бронзени медали на ЕП во кик бокс

Македонија освои две бронзи на Европското првенство во кик бокс во Лутраки, Грција, откако Ненад Манојловски (-69 кг) во кик лајт е поразен во...

Кубин и Божиновска ќе се борат за златен медал на ЕП во кик бокс...

Милан Кубин (-79 кг) и Марија Божиновска (-70 кг) ќе се борат за европската титула на Европското првенство во кик бокс во лајт кик...

Димитар Ѓоргиев го обезбеди четвртото полуфинале за Македонија на ЕП (ФОТО)

И Димитар Ѓорѓиев е во полуфиналето Европското првенство во кик бокс во Лутраки, Грција, откако во четврфиналето триумфираше со убедливи 3-0 против Унгарецот Питер...

Манјоловски е во полуфиналето на ЕП во кик бокс, Македонија обезбеди три бронзи

Светскиот првак во кик бокс, Ненад Манојловски, се палсира во полуфиналето на Европското првенство во кик бокс што се одржува во Грција и обезбеди...

Милан Кубин обезбеди бронза на Европското првенство, Димира Ѓоргиев ја продолжува борбата за медал

Милан Кубин (- 89 кг) и Димитар Ѓоргиев (-74 кг) во дисциплината кик лајт ги продолжуваат натпреварите на Европското превнство во кик бокс во...

Јетмир Емрули поразен од Словенецот Смолар на ЕП во кик бокс

Единствениот наш претставник на Европското превнство во кик бокс во Марибор, Јетмир Емрули, е поразен во првиот настап со прекин во третата рунда. Емрули настапи...

Јетмир Емрули ќе ја претставува Македонија на ЕП во кик бокс во Марибор

Кик бокс федерацијата на Македонија соопшти дека на Европското сениорско првенство во Марибор, Словенија, кое почна денеска и ќе трае до 30 октомври, прв...

ЕКСКЛУЗИВНО-Божиноска и Илиоски: На следното првенство нема да дозволиме изненадување, ќе бидеме шампиони!

Македонските кикбоксери во вчерашните финалиња на Европското првенство за кадети и јуниори во Сан Себастијан, Шпанија, беа поразени и ги освоија сребрените медали. Сепак,...

Марија Божиноска е вицешампион на Европа!

И Марија Божиноска освои сребен медал на Европското првенство за јуниори и кадети во Сан Себастијан, Шпанија. Божиноска (-70 кг -кик лајт) во финалето е...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Пуликсенија Јованоска доби покана за учество на Олимписките игри во Токио

Македонскиот олимписки комитет (МОК) објави дека Пулексенија Јованоска е седмиот македонскиот спортист кој ќе учествува на Олимписките игри во Токио! Пулексенија ќе настапи на 5...

МОК Собрание: Димевски доби нов мандат, а од Георгиевски и Нуров очекува медали во...

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко, доскорешниот газда на РК Вардар и на ФК Вардар, во чија ера најтрофејниот клуб заглави со три ипол милионски долг...

Тајсон Фјури: Вајлдер ќе го нокаутира Џошуа уште во првата рунда

Тајсон Фјури можеби е целосно фокусиран на претстојниот трет меч со Дионтеј Вајдлер, но Британецот не го заборава сонародникот Ентони Џошуа, со кого требаше...

Русин повлече 40-тонски авион „Боинг 737“ и собори рекорд (ВИДЕО)

Пред неколку дена во Сургут, Сибир, Максим Гамецки покажа невидена сила на меѓународниот аеродром во градот. Гамецки успеа да повлече 40-тонски „Боинг 737“ 15...

Хва ранг ИТФ викендов учествува на онлјан турнирот „Балткуп 2021“

Таеквондо клубот Хва ранг ИТФ од Лескоец-Охрид викендов со 11 натпреварувачи ќе настапи на Македонија на меѓународниот онлајн турнир А- класа „Балткуп 2021”,во организација...

Заврши Европското кадетско првенство за македонските борачи

Заврши Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, за македонските борачи, по денешните настапи. Крисијан Славевски е поразен во репасажот 0-4 од грузискиот борач...

Ковингтон: Усман се надева дека вонземјани ќе ја уништата нашата борба

Шампионот во тешка категорија на УФЦ, Колби Ковингтон, кој е именуван за следен предизвикувач за појасот на организацијата, објасни зошто борбата за титулата против...