13 C
Skopje
18/04/2021 | 19:11

Милан Кубин обезбеди бронза на Европското првенство, Димира Ѓоргиев ја продолжува борбата за медал

Милан Кубин (- 89 кг) и Димитар Ѓоргиев (-74 кг) во дисциплината кик лајт ги продолжуваат натпреварите на Европското превнство во кик бокс во...

Воденски прв на Европското првенство на ВКУ во кик бокс!

Кристијан Воденски го освои првото место на Европското првенство во кик бокс во лајт конктак во категоријата до 25 килограми за деца. Тој го...

Димитар Ѓоргиев го обезбеди четвртото полуфинале за Македонија на ЕП (ФОТО)

И Димитар Ѓорѓиев е во полуфиналето Европското првенство во кик бокс во Лутраки, Грција, откако во четврфиналето триумфираше со убедливи 3-0 против Унгарецот Питер...

Европското првенство во кик бокс за сениори презакажано за декември

Европското првенство во кик бокс за сениори и ветерани кое првобитно беше закажано за октомври е презакажано и ќе се одржи од 5 декември...

Димитар Ѓоргиев е eвропски првак (ФОТО)

Димитар Ѓоргиев е eвропски првак. Ѓоргиев во финалето на Европското кик бокс првенство за сениори во Братислава, Словачка, го совлада Рамазан Баксанов од Русија со 3-0. По трите светски титули ова...

Европскиот шампион Димитар Ѓоргиев: Го дадов максимумот, следната година ќе атакувам на четвртиот медал...

Европскиот шампион Димитар Ѓоргиев во првата изјава по финалето за Ipon.mk вели дека добро поминал во финалето, затоа што имал понизок противник, што, всушност,...

На Европското првенство во Скопје ќе настапат 1563 кикбоксери од 37 држави

Македонија е домаќин на ВАКО Европското првенство за кадети и јуниори во кик бокс од 2 до 10 септември. На татамите и рингот во Спорсткиот...

Филип Ризов ги заврши натпреварите на ЕП во кик бокс

Денеска стартуваше најмалдиот наш репрезентативец на Европското кик бокс првенство за сениори во Братислава, Словачка, Филип Ризов, кој загуби со 1-2 од Италијанецот Матија Форнаро. Следат настапите на...

Димитар Георгиев стартуваше шампионски на Европското првенство

Димитар Георгиев го совлада Русинот Андреј Максјута со 3-0 на Европското превнство во кик бокс во Марибор, Словенија, во дисциплината лајт-кик во категоријата do...

Почна Европското првенство во кик бокс за кадети и јуниори

  Почна Европското првенство за кадети и јуниори во кик бокс во Скопје на кое учествуваат 1563 натпреварувачи од 37 држави, а Македонија настапува со...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...