Три финалиња и 7 бронзени медали за Македонија на Европското првенство во кик бокс

Тројца македонски кикбоксери ќе се борат за златниот медал на Европското првенство за кадети и јуниори во Скопје. Тоа се Азрет Зекири во лајт контакт, а Стефан Крстев и  Марко Тодоров во лоу кик. Во категоријата до 89 кг Азрет...

Никола Нацев обезбеди бронзен медал на ЕП во кик бокс (ФОТО)

Никола Нацев (+69 кг ) го совлада Алесандро Каркано од Италија со 3-0 и се пласира во полуфиналето на Европското првенство во кик бокс за кадети и јуниори во Скопје, со што обезбеди најмалку бронзен медал. Нацев во полуфиналето...

Само Ризов, Настев, Арсова и Арсов извојуваа победи на ЕП во кик бокс првиот...

  Македонските кикбоксери на првиот ден на Европското кик бокс првенство за кадети и јуниори во Скопје по 20 настапи се со биланс 4 победи и 16 порази. Со тоа уште претходно имаме обезбедено 1 финале и 8 полуфиналиња, така...

Дејан Митровски избран за член на Бордот на ВАКО Балкан, Неделковска не е резибрана...

Претседателот на Кик бокс федерацијата на Македонија Дејан Митровски на вчерашната седница на Бордот на ВАКО за Балканот е избран за нов член. Од друга страна, Македонија остана без член во Бордот на ВАКО Европа, откако во новиот реизбор не...

Почна Европското првенство во кик бокс за кадети и јуниори

  Почна Европското првенство за кадети и јуниори во кик бокс во Скопје на кое учествуваат 1563 натпреварувачи од 37 држави, а Македонија настапува со 37 кикбоксери. Првенство за отворено го прогласи директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко...

Александар Македонски ќе се бори на Европското првенство во Скопје!

Александар Македонски ќе се бори на Европското првенство во кик бокс за јуниори и кадети во Скопје. Не, ова не е шега или играње со чувствата, туку тоа е репрезентативецот на Русија Александар Македонски кој настапува во лајт кик во...

Утре почнува Европското првенство во кик бокс, Македонија со еден финалист и осум полуфиналисти

  Утре во Скопје почнува Европското првенство за кадети и јуниори во кик бокс на ВАКО, на кое  ќе учествуваат 1.563 натпреварувачи од 37 земји, а Македонија ќе настапи со 37 репрезентативци. Бобите до 9 септември ќе се одржуваат во...

На Европското првенство во Скопје ќе настапат 1563 кикбоксери од 37 држави

Македонија е домаќин на ВАКО Европското првенство за кадети и јуниори во кик бокс од 2 до 10 септември. На татамите и рингот во Спорсткиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје ќе се појават 1.563 натпреварувачи од 37 земји. Најбројна е...

ЕКСКЛУЗИВНО: Дејан Митровски го потпиша договорот Европското првенство во кик бокс (ФОТО)

Бородот на претседатели на ВАКО/WAKO денеска во Инзбрук, Австрија, го потврди домаќинството на Европското првенство за кадети и јуниори во кик бокс од 2 до 10 септември во Скопје. Потоа беше потпишан договор со Кик бокс федерацијата на Македонија...

Кик бокс репрезентацијата освои 2 сребрени и 2 бронзени медали на ЕП во Грција

Македонската репрезентација го заврши Европското првенство во кик бокс во Лутраки-Грција со два сребрени и два брозени медали по финалната борба на Милан Кубин (-89 кг) во кик лајт. Кубин е поразен во финалето од рускиот репрезентативец Александер Бобров, со...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Tајсон за затворските денови: Имав толку многу секс што не можев да вежбам

Мајк Тајсон се наоѓа во центарот на вниманието откако одлучи да тренира за да се врати во рингот. Тајсон во 90-тите беше на врвот на...

Шекил О’Нил ги смачка црните појаси во БЏЏ

Поранешната кошаркарска ѕвезда Шекил О'Нил веќе неколку години тренира џиу-џицу. Пензионираната легенда во НБА има релативно добри способности за борење. Шек имаше и демонстративна средба...

Белфорт за Тајсон: Треба многу кураж, за да се вратиш на 53 години

ММА ветеранот Витор Белфорт тренираше со поранешниот боксерски шампион Мајк Тајсон. Двете легенди беа на Флорида и заедно тренираа пред Тајсон да се врати...

Дали е можно: Мајк Тајсон ќе се бори против Тајсон Фјури

Британските медиуми пишуваат дека ќе има ревијална борба помеѓу 53-годишниот Мајк Тајсон и 31-годишниот Тајсон Фјури. „Добив повик да се борам со Мајк Тајсон и...

Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање...