21.8 C
Skopje
15/06/2021 | 15:51

Миа Тодорова на свеченото доделување на медалите на ЕП (ФОТО/ВИДЕО)

Еве фотогрфаии од свеченото доделување на медали на Европското кик бокс првенство за деца, кадети и јуниори во Гиор – Унгарија, на...

На Европското првенство во Скопје ќе настапат 1563 кикбоксери од 37 држави

Македонија е домаќин на ВАКО Европското првенство за кадети и јуниори во кик бокс од 2 до 10 септември. На татамите и рингот во Спорсткиот...

Бобан Илиоски со нокаут до бронза, го мерка финалето на Европскиот шампионат (ФОТО)

Бобан Илиоски со нокаут во втората рунда го обезбеди вториот бронзен медал за Македонија на Европското сениорско првенство во кик бокс во Братислава, Словачка. Бобан...

Милан Кубин обезбеди бронза на Европското првенство, Димира Ѓоргиев ја продолжува борбата за медал

Милан Кубин (- 89 кг) и Димитар Ѓоргиев (-74 кг) во дисциплината кик лајт ги продолжуваат натпреварите на Европското превнство во кик бокс во...

Воденски прв на Европското првенство на ВКУ во кик бокс!

Кристијан Воденски го освои првото место на Европското првенство во кик бокс во лајт конктак во категоријата до 25 килограми за деца. Тој го...

Сребрен медал за Марија Божиноска на Европското првенство во кик бокс

Македонската репрезентативка во кик бокс, Марија Божиноска, го освои сребрениот медал на Европското првенство за сениори кое се одржува во Лутраки , Грција. Таа во...

Ивановски со бронзен медал од Европското првенство

Нашиот репрезентативец Мики Ивановски не се пласира во финалето на Европското првенство во кик бокс во Билбао во категоријата до 81 килограм во К-1,...

Тројца кикбоксери во борба за медали на Европското првенство

По дождот доаѓа сонце, па така по почетните неуспеси на нашите репрезентативци на Европското првенство во кик бокс во Билбао, Шпанија, Мики Ивановски, Љупче...

Сребрен медал за Бобан Илиоски на Европското првенство во Шпанија! (ВИДЕО)

Бобан Илиоски  го освои сребрениот медал на Европското првенство за јуниори и кадети во Сан Себастијан, Шпанија. Илиоски (-71 кг – лоу кик) во финалето...

Кикбоксерите се збогуваа со Европското првенство

Македонските кикбоксери се збогуваа со Европското првенство во Марибор откако денеска загубија сите тројца репрезентативци. Серијата на порази ја почна Милан Кубин во категоријата до...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Вајт покажа почит кон Поветкин по одлуката за пензионирање

Дилиен Вајт не се обесхрабри по повлекувањето на Александар Поветкин од професионалниот бокс. Потсетуваме, Дилиен Вајт го нокаутира рускиот боксер во четвртата рунда на гала...

Теофимо Лопез: Ќе го нокаутирам Ломаченко и во втора битка

Шампионот во лесна категорија Теофимо Лопез верува дека поранешниот шампион Васил Ломаченко е целосен губитник. Тие се бореа за титулите на крајот на 2020...

Јапонија најдобра на Светското првенство во џудо

На Светското првенство во џудо што се одржа во Унгарија Јапонија е најдобра репрезентација со освоени 11 медали – 5 златни, 4 сребрени и...

24 каратисти обезбедија виза за Олимписките игри во Токио, само тројца се од Балканот

На карате квалификациите во Париз норма за Олимписките игри во Токио обезбедија 24 каратисти во кати борби, за жал, без наши претставници. Од Балканот за...

Спирковска и Неделковска ја претставуваат Македонија на ЕП во борење за кадети

На Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, настапуваат и две борачки од БК Вардар, Марија Спирковска и Марија Неделковска. Тренерот на Вардар и предводник...

Погледнете го атрактивниот нокаут на Бобан Илиоски (ВИДЕО)

Бобан Илисоки на 11 јуни извојува ефектна нокаут победа во првата рунда против Месуд Селимовиќ од Босна и Херцеговина во категоријата до 84 килограми...