17 C
Skopje
26/02/2021 | 13:41

Бронзен медал за Бобан Илиоски на Европското првенство во Словачка (ФОТО)

Бобан Илиоски (-81 кг, К1) го освои бронзениот медал на Европското првенство во кики бокс за сениори во Бартислава, Словачка, откако во полуфиналето загуби...

Димитар Ѓоргиев ќе се бори за четвртиот златен медал во кариерата на Европксото првенсво...

Трикратниот светски првак Димитар Ѓоргиев се пласира во финалето на Европското кик бокс првенство за сениори во Братислава, Словачка, совладувајќи го Србинот Милош Цвјетичанин со 3-0 во полуфиналето. Ѓоргиев...

Дејан Митровски: Ѓоргиев и Илиоски ќе се борат со светски прваци, но ние одиме...

По сигурните настапи денеска на Димитар Ѓоргиев и Бобан Илиоски на Европското кик бокс првенство за сениори во Братислава, Совачка, односно пласман во полуфиналето...

Бобан Илиоски со нокаут до бронза, го мерка финалето на Европскиот шампионат (ФОТО)

Бобан Илиоски со нокаут во втората рунда го обезбеди вториот бронзен медал за Македонија на Европското сениорско првенство во кик бокс во Братислава, Словачка. Бобан...

Димитар Ѓоргиев обезбеди бронза на Европското пренство, ќе атакува на финалето

Димитар Ѓоргиев го обезбеди бронзениот медал на Европското кик бокс првенство за сениори во Братислава, Словачка, а против Србинот Милош Цвјетичанин ќе атакува на финалето. Ѓоргиев во четвртфиналето го совлада...

Филип Ризов ги заврши натпреварите на ЕП во кик бокс

Денеска стартуваше најмалдиот наш репрезентативец на Европското кик бокс првенство за сениори во Братислава, Словачка, Филип Ризов, кој загуби со 1-2 од Италијанецот Матија Форнаро. Следат настапите на...

На Ѓоргиев и Илиоски и треба по една победа за медал на Европското првенство,...

Репрезнетативците ги добија противниците на Европското кик бокс првенство за сениори во Братислава, Словачка, а борбите пчнуваат од утре и ќе трајат до недела. Боите...

На Европското првенство во кик бокс немаше сериозни повреди

На Европското првенство во кик бокс за кадети и јуниори во Скопје донесе многу возбудливи и жестоки борби и по некоја повреда. Главниот лекар...

ЕП во кик бокс: Русија најуспешна со 135 медали, Македонија освои 10 (ФОТО)

Русија е најуспешната репрезентација на Европското првенство во кик бокс за кадети и јуниори во Скопје со 135 освоени медли – 57 златни, 45...

Сребрени медали за Зекири, Крстев и Тодоров на ЕП во кик бокс (ВИДЕО)

Македонија остана без златен медал на Европсокото првенство за кадети и јуниори во Скопје, откако Азрет Зекири во лајт контакт и Стефан Крстев и ...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...

Почина Ватанабе – првиот светски шампион во традиционално карате

Денеска на 74 години почина првиот светски шампион во традиционално карате Сенсеи Луис Ватанабе од Бразил. Тажната вест ја објави Интернационалната традиционална карате федерација...

Мајк Тајсон повика на бојкот на новaтa биографскa документарна серија

Пензионираниот американски боксер Мајк Тајсон повика на бојкот на новонајавената документарна серија на стрим-платформата Хулу за неговиот живот. „Најавата на Хулу за снимање на неовластена...

Верховен се потсмеваше со Бадр Хари на ТВ-екраните

Рико Верховен ја искористи можноста да му се потсмева на Бадр Хари за можниот трет меч меѓу нив. Шампионот на Глори во тешка категорија гостуваше...

Фјури кажа зошто ја лижел крвта на Вајлдер

Неверојатен е Тајсон Фјури, светскиот боксерски првак во тешка категорија во ВБЦ верзијата. Точно на 22 февруари минатата година, во Лас Вегас „Кралот на...

Фјури до Џошуа: Ќе те победам два пати за една недела

Смислата за хумор и способноста на Тајсон Фјури да прави шоу понекогаш ги засенува неговите боксерски способности. Овој пат „Циганскиот крал“ го пушти да ломоти...