18 C
Skopje
06/05/2021 | 21:01

Ѓоргиев и Манојловски се закитија со бронзени медали на ЕП во кик бокс

Македонија освои две бронзи на Европското првенство во кик бокс во Лутраки, Грција, откако Ненад Манојловски (-69 кг) во кик лајт е поразен во...

Филип Ризов ги заврши натпреварите на ЕП во кик бокс

Денеска стартуваше најмалдиот наш репрезентативец на Европското кик бокс првенство за сениори во Братислава, Словачка, Филип Ризов, кој загуби со 1-2 од Италијанецот Матија Форнаро. Следат настапите на...

Александар Македонски ќе се бори на Европското првенство во Скопје!

Александар Македонски ќе се бори на Европското првенство во кик бокс за јуниори и кадети во Скопје. Не, ова не е шега или играње со...

Сребрен медал за Марија Божиноска на Европското првенство во кик бокс

Македонската репрезентативка во кик бокс, Марија Божиноска, го освои сребрениот медал на Европското првенство за сениори кое се одржува во Лутраки , Грција. Таа во...

Утре почнува Европското првенство во кик бокс, Македонија со еден финалист и осум полуфиналисти

  Утре во Скопје почнува Европското првенство за кадети и јуниори во кик бокс на ВАКО, на кое  ќе учествуваат 1.563 натпреварувачи од 37 земји,...

Тројца кикбоксери во борба за медали на Европското првенство

По дождот доаѓа сонце, па така по почетните неуспеси на нашите репрезентативци на Европското првенство во кик бокс во Билбао, Шпанија, Мики Ивановски, Љупче...

На Ѓоргиев и Илиоски и треба по една победа за медал на Европското првенство,...

Репрезнетативците ги добија противниците на Европското кик бокс првенство за сениори во Братислава, Словачка, а борбите пчнуваат од утре и ќе трајат до недела. Боите...

ЕП во кик бокс: Русија најуспешна со 135 медали, Македонија освои 10 (ФОТО)

Русија е најуспешната репрезентација на Европското првенство во кик бокс за кадети и јуниори во Скопје со 135 освоени медли – 57 златни, 45...

На Европското првенство во Скопје ќе настапат 1563 кикбоксери од 37 држави

Македонија е домаќин на ВАКО Европското првенство за кадети и јуниори во кик бокс од 2 до 10 септември. На татамите и рингот во Спорсткиот...

Бронзен медал за Бобан Илиоски на Европското првенство во Словачка (ФОТО)

Бобан Илиоски (-81 кг, К1) го освои бронзениот медал на Европското првенство во кики бокс за сениори во Бартислава, Словачка, откако во полуфиналето загуби...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Таеквондо репрезентативците заминаа во Софија по олимписка норма

Во Софија од 7 до 9 мај се одржуваат квалификации за Олимписките игри во Токио, а во секоја категорија само двајцата финалисти обезбедуваат олимписка...

Вердум и Фереира точни на мерењето за ПФЛ 3, Делија и Пајиќ ќе се...

Поминаа мерењето за ПФЛ 3 настанот што ќе се одржи за неколку часа во Њyџерси. Во главната борба ќе ги видиме легендата Фабрицио Вердум...

Прохаска се искачи на ранг-листата по победата над Рејес, а Ракиќ падна

Јиржи Прохаска направи феноменален скок на ранг-листата во полутешка категорија на УФЦ. Причината за ова е нокаутот што Чехот го забележа против Доминик Рејес...

Отпуштениот Санчез: Од УФЦ ќе се обидат да ме убијат!

Диего Санчез е загрижен за својот живот по конфликтот со УФЦ. Ветеранот беше отпуштен од организацијата. Сега, повеќе од сè, тој сака средба со Дана...

Јоана Јеџејчик со ужасна повреда на ногата (ФОТО)

Joана Јеџејчик, поранешната УФЦ шампионка, повеќе од една година е надвор од октагонот. Полската воинка е поразена во последните четири одбрани на титулата. Поради коронавирусот,...

Ковингтон се подигра со Мек Грегор: Тој е кловн

Шампионот во полусредна категорија на УФЦ Колби Ковингтон го нападна Конор Мек Грегор заради изјавите за шампионска борба. Ковингтон е главен предизвикувач за шамоинската титулат...

Марихуаната веќе не е забранета од Спортската комисија на Флорида

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт ја поддржува намерата да се олабават прописите за марихуана за спортистите во организацијата. Малку по малку, спортските комисии се...