Македонските кикбоксери со четири медали на Европското првенство во Будва

Mакедонските кикбоксери oд Европското кик бокс ВАКО првенство се враќаат со 4 медали. Миа Тодорова освои сребрен медал, а Горјан Ристевски, Олгица Орешкова и Силвио...

Сребро за Миа Тодорова на Европското првенство – четири медали за Македонија

Миа Тодорова го освои сребрениот медал на Европското првенство за постари кадети и јуниори во Будва, Црна Гора. Тодорова во финалето е поразена од...

Олгица Орешкова се закити со бронза на Европското првенство во Будва

Олгица Орешкова ќе мора да се задоволи со бронзениот медал на Европското првенство за постари кадети и јуниори во Будва, Црна Гора, откако во...

Миа Тодорова ќе се бори за европската титула, Горјан Ристовски освои бронзен медал на...

Македонија има финалист на Европското првенство за постари кадети и јуниори во Будва, Црна Гора. Миа Тодоросвка во полуфиналето ја совлада Донета Менџики од...

Борнза за Силвио Мирорвски на ЕП во кик бокс во Будва

Силвио Мировски е поразен од Максим Лиубин од Молдавија 0-3 во полуфиналето на Европското првенство за постари кадети и јуниори во Будва, Црна Гора....

Повредата го оневозможи Исмаил Туркер да ја продолжи борбата на ЕП

Исмаил Туркер немаше среќа во четвртфиналниот дуелна Европското првенство за постари кадети и јуниори во Будва, Црна Гора, со Полјакот Решут Ксавиер. Имено, по...

Мировски и Ристовски обезбедија бронзи на Европското првенство во кик бокс

Силивио Мировски славеше против Страхиња Савиќ од Србија со 3-0, a Горјан Ристовски над Милош Богуцки од Полска со 2-1 на Европското првенство за...

Кикбоксерите ќе атакуваат на медали на ЕП во Црна Гора, жребот поволен

Поволен жреб за македонските кикбоксери на Европското првенство за постари кадети и јуниори во Будва, Црна Гора, од 5 до 14 ноември. На Исмаил Туркер,...

Европското првенство во кик бокс за сениори презакажано за декември

Европското првенство во кик бокс за сениори и ветерани кое првобитно беше закажано за октомври е презакажано и ќе се одржи од 5 декември...

Миа Тодорова на свеченото доделување на медалите на ЕП (ФОТО/ВИДЕО)

Еве фотогрфаии од свеченото доделување на медали на Европското кик бокс првенство за деца, кадети и јуниори во Гиор – Унгарија, на кое Миа Тодорова го освои бронзениот медал...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Лук Рокхолд: УФЦ е мафија која сака да те згази

Овој викенд Лук Рокхолд се враќа во октагонот по тригодишна пауза, ќе соочи со Пауло Коста. Тие ќе се сретнат на главниот настан на...

Ентони Џошуа: Нема да се пезионирам ако повторно загубам од Усик

Поранешниот шампион на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија Ентони Џошуа (26-2) е уверен дека и да загуби од Александар Усик (19-0), нема...

Хамзат Чимаев: Камару Усман се плаши од мене

Непоразениот УФЦ борец во полусредна категорија Хамзат Чимаев (11-0) верува дека актуелниот шампион во полусредна категорија Камару Усман (20-1) се плаши од него. Викендов...

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...