13 C
Skopje
18/04/2021 | 19:54

Даниел Стефановски на 15 јуни се бори за светската титула на ВКУ

Даниел Стефановски на 15 јуни ќе се бори за светската титула на ВКУ во К-1 во Цирих – Швајцарија. Стефановски истакнува дека противникот се уште...

Кик бокс федерацијата ги враќа клубовите во своето јато, одржаа и заеднички семинар (ФОТО)

Кик-бокс федерацијата на Македонија вчера одржа судиски и тренерски семинар со вкупно 24 претставници на клубовите. Од страна на претседателот на КБФМ, Дејан Митровски-Урко, било...

Ненад Манојловски: По ЕП целта ми е да ја одбранам светската титула!

На неодмна завршеното Европско првенство во кик бокс во Лутраки, Грција, Ненад Манојловски (-69 кг) го освои бронзениот медал во кик лајт и така...

КБК Штип тренираше со светскиот првак Димитар Ѓоргиев!

Светскиот првак Димитар Ѓоргиев беше во посета Кик бокс клубот Штип каде што одржа заеднички тренинг со кикбоксерите од Штип. Младите кикбоксери имаше што да...

Мечот за одбрана на светската титула на Даниел Стефановски презакажан за декември

Борбата на Даниел Стефановски за одбрана на светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип е презакажана за декември. Како што не извести...

Дејан Митровски – Урко: Верувам дека Бобан Илиоски ќе извојува победа, никогаш не бил...

Бобан Илиоски на 23 февруари во Варна, Бугарија, се бори за европската титула на ВАКО-ПРО во К-1 против бугарскиот кикбоксер Јордан Јанков. Фактички ова...

Гладијаторот Мартин Митиќ, кој пак е државен првак, ветува медал од Светското првенство

Мартин Митиќ од Гладијатор – Неготино се наметнува со својот стил и младоста на макеоднската кик бокс сцена, како мината, така и оваа година...

Димовски-Димса: Ништо не знам за Јилдиз, но одам на победа!

Александар Димовски- Димса на Меѓународниот меморијален турнир „Љупчо Неделковски“ во Виница ќе се сретне со Фатих Јилдиз од Турција во категоријата до 91 килограм...

Мики Ивановски се враќа во репрезентацијата за да освои медал на Светското првенство

  Мики Ивановски се враќа во кик бокс репрезентацијата по речиси по двегодишна пауза, односно по освојуванјето на бронзата на ЕП. „Се враќам по двегодишна пауза...

Кристијан Воденски дебитираше во К 1, ремизираше со Цимерман (ФОТО)

Кристијан Воденски ја имаше својата прва борба во К-1 на „Руки фајт“ настанот во Германија која заврши нерешено. Воденски се бореше со Давид Цимерман во...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...